Dnia 31 sierpnia 2019 roku odbyła się już czwarta edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego, organizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną „Serce Kaszub”.

W tym roku Rajd odbył się w Kompleksie Wypoczynkowym „Półwysep Lipa” (gm. Karsin). Dla uczestników przygotowane zostały dwie trasy do wyboru- MINI 18km i MAXI 48km. Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy z mapą i gadżetami. Przebieg trasy i piecze nad uczestnikami podczas przejazdu trzymali nasi przyjaciele z grupy „Rowerowe Kaszuby”.

Uczestnicy trasy MAXI
Uczestnicy trasy MINI

Na każdej trasie planowo odbywał się jeden postój z poczęstunkiem. Na trasie MINI rowerzystów ugościł Ośrodek Wypoczynkowy „LARGO”, a na trasie MAXI Ośrodek Wypoczynkowy „eFKa Wiele”. Uczestnicy mogli spokojnie wypocząć i zregenerować siły przy posiłku. Na mecie czekaliśmy z pyszną ciepłą zupą przygotowaną przez Kompleks Wypoczynkowy „Półwysep Lipa„.

Zakończenie Rajdu odbyło się na scenie z udziałem Andrzeja Knittera- właściciela „Półwyspu Lipa”. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i dyplom. Podczas zakończenia odbyło się też oficjalne wręczenie nagrody – roweru górskiego marki Romet- dla zwyciężczyni konkursu „8 szlaków w 8 tygodni” organizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną „Serce Kaszub”.

W IV Rodzinnym Rajdzie Rowerowym brało udział blisko 110 uczestników, z czego w dużej mierze były to rodziny z dziećmi. Uhonorowaliśmy nagrodami najstarszego, najmłodszego uczestnika, oraz najliczniejszą „rajdową” rodzinę. Najstarszy uczestnik miał 67 lat, najmłodsza uczestniczka zaś zaledwie 2 lata.

Nasz IV Rodzinny Rajd Rowerowy uważamy za w 100% udany, wszyscy uczestnicy pokonali trasy bez większych przeszkód w około 4 godziny, a pogoda i humory dopisały w pełni.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z naszego Rajdu! (KLIK)

IV Rodzinny Rajd Rowerowy odbył się we współpracy z KW Półwysep Lipa, OW Largo, OW eFKa Wiele oraz grupą Rowerowe Kaszuby.
Patronat honorowy: Gmina Karsin, Starosta Powiatowy w Kościerzynie
Patronat medialny: koscierski.info, kartuzy.info, www.pieknekaszuby.pl
Partnerzy: sklep i serwis rowerowy Cyklo, sklep rowerowo- motoryzacyjny Bamis i Wdzydzki Park Krajobrazowy.

A.L.