Rodzinny Rajd Rowerowy to przede wszystkim droga pełna dobrej zabawy!

W RRR chodzi o wspólne, aktywne spędzenie wolnego czasu bez rywalizacji czy klasyfikacji. Obie trasy – MINI i MAXI – zaplanowane są tak, by z perspektywy dwóch kółek można było podziwiać piękno kaszubskiej ziemi oraz poznać innych uczestników rajdu, jadących siodełko w siodełko. LOT Serce Kaszub jako organizator zadbał, by na trasie nie zabrakło wspólnych miejsc postojowych – punktów piknikowych z poczęstunkiem kuchni regionalnej.

Długość i trudność tras dostosowane zostały do możliwości uczestników. Podczas Rajdu czuwają specjaliści, którzy dbają i przebieg trasy pokonywanej przez uczestników. Same trasy są również wcześniej sprawdzane i testowane, by nic nie zaskoczyło organizatorów i przewodników.

Każdy uczestnik zawsze otrzymuje od organizatorów upominek w formie medalu i dyplomu. Jako, że w rajdzie może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku, przygotowywane są specjalne nagrody dla najstarszego uczestnika, najmłodszego uczestnika oraz najliczniejszej “rajdowej” rodziny.

Rodzinny Rajd Rowerowy odbywa się od 2015 roku, raz w roku- w ostatnią sobotę letnich wakacji, za każdym razem w innej gminie znajdującej się na obszarze Powiatu Kościerskiego- serca Kaszub. Jest to największa impreza rodzinna na wolnym powietrzu, odbywająca się cyklicznie od kilku lat, jaką LOT Serce Kaszub w pełni organizuje.