Project Description

Gospodarstwo Agroturystyczne Zielony Kot położone jest w miejscowości Lipusz na Kaszubach. Miejsce to o urokliwym klimacie oferuje warsztaty ceramiczne, manualne, teatralne i terenowe dla każdego miłośnika nowych wrażeń.

Podczas zajęć ceramicznych i manualnych uczestnicy uczą się skupienia i cierpliwości. Ugniatanie, szycie i wałkowanie miękkich materiałów zaspokaja naturalne potrzeby człowieka. Rozwija wyobraźnię i ekspresję plastyczną.

Zajęcia teatralne stwarzają dla uczestników przestrzeń do twórczej interpretacji zadanego tematu. Stosując metodę Augusto Boala teatr formy, uczestnicy dzielą się na grupy, w których ustala wspólny scenariusz oparty na własnym.

Profil zajęć terenowych dopasowywany jest do pory roku i warunków pogodowych w myśl zasady: nie ma złej pogody – jest tylko nieodpowiedni ubiór!

Oferowane zajęcia:

– Misie – zadaniem jest napełnienie pustego misia watą sylikonową, zszycie, przyszycie guzików (oczy, nos itd.) oraz zaprojektowanie i wykonanie ubioru.

– Pacynki – uczestnik otrzymuje skarpetkę przyszywa oczy i tworzy wybraną przez siebie postać z bajki.

– Scenografia teatralna – klasa dzieli się na mniejsze grupy, każda z grup przygotowuje scenografie do przedstawienia (pacynki).

– Zajęcia teatralne – zapoznanie się z technikami prezentacji oraz pracy w grupie podczas wspólnych ćwiczeń, praca nad przedstawieniem.

– Ceramika – lepieni w glinie własnych wyrobów ozdobnych.

– Rzeźbiarstwo – tworzenie rzeźb w masie solnej.

– Design na co dzień – zaprojektowanie i wykonanie wzoru własnego kubka ceramicznego.

– Cukiernicze – przygotowanie owsianych ciastek na własny podwieczorek.

– Przyroda i nauka – Spacer w terenie podczas którego uczestnicy zapoznają się z roślinnością rzeki Wda i Jeziora Skrzynki Duże. Pobieranie i badania wody (jezioro, rzeka, domowa, deszczówka).

Agroturystyka i Pracownia “Zielony Kot”
Lipusz, ul. Derdowskiego 4
tel. 506 505 503 / 605 04 55 44
email: gospodarstwozielonykot@gmail.com

www.zielonykot.net
FACEBOOK