Project Description

Zagroda „Podkówka” i agroturystyka w siodle położona jest na terenie malowniczych Kaszub, w miejscowości Nowy Klincz zaledwie 5 km od Kościerzyny. To miejsce, w którym każdy niezależnie od potrzeb czy umiejętności może skorzystać z nauki jazdy konnej. Na terenie gospodarstwa oprócz koni są krowy, kozy, króliki i gęś Balbina. Gospodarstwo zajmuje się też produkcją serów krowich i kozich oraz innych produktów z mleka.  Właścicielka prowadzi warsztaty serowarskie i z przędzenia wełny. Warsztaty skierowane są do każdej grupy wiekowej, odbywają się na terenie gospodarstwa, ale gospodyni oferuje również dojazd do zainteresowanych.

Podczas warsztatów serowarskich uczestnicy przechodzą poszczególne etapy wyrobu sera. Zdobywają potrzebną wiedzę o przetwórstwie mlecznym, warunkach produkcji i dojrzewaniu sera. W ofercie Podkówka Ser & Wełna znajdują się warsztaty wyrabiania serów świeżych, dojrzewających, śniadaniowych.

W programie warsztatów z  przędzenia wełny uczestnicy oprócz gręplowania i przędzenia  zdobywają wiedzę o wełnie tj. skąd się ją pozyskuję, jakie są jej właściwości.

Zagroda ,,Podkówka”
Podkówka Ser & Wełna
Nowy Klincz, ul. Gościnna 9
tel. 505 580 608
email: lucylas@wp.pl
FACEBOOK