Project Description

Agroturystyka w siodle na Kaszubach położona jest terenie malowniczych Kaszub, w miejscowości Nowy Klincz zaledwie 5 km od Kościerzyny. To miejsce, w którym w ciszy i spokoju można odpocząć od codziennego pędu życia, a bliskość kaszubskich lasów sprzyja wyprawom konnym, rowerowym czy pieszym. Właścicielka gospodarstwa wraz z dwoma córkami prowadzi hodowlę koni, chętnie dzieli się z innymi swoją pasją i wiedzą, a jej specjalizacją jest nauka jazdy konnej dzieci i dorosłych oraz hipoterapia. Wszystkie zajęcia jeździeckie odbywają się pod okiem dyplomowanego instruktora jazdy konnej.

Na terenie gospodarstwa oprócz koni są krowy, kozy, króliki i gęś Balbina. Gospodarstwo zajmuje się też produkcją serów krowich i kozich oraz innych produktów z mleka. Gospodyni prowadzi warsztaty serowarskie, gdzie amatorzy poznają tajniki serowarstwa i mogą zrobić swój własny ser. Właścicielka wraz z córkami proponuje dodatkowo swoim gościom animację z udziałem zwierząt gospodarskich, o różnych porach dnia. W ich trakcie goście karmią zwierzęta, wyprowadzają i sprowadzają zwierzęta z wybiegów oraz uczestniczą w pokazie dojenia krowy. Goście mogą skorzystać z nauki jazdy konnej i animacji za dodatkową opłatą.

Właścicielka gospodarstwa oferuje nocleg w swoim domu rodzinnym, gdzie do dyspozycji turystów jest pokój z aneksem kuchennym przeznaczony na wypoczynek dla 3 osób (sofa dwuosobowa i sofa jednoosobowa) oraz drugi pokój bez aneksu, wyposażony w dwa pojedyncze łóżka oraz sofę jednoosobową. Do obu pokoi przynależy jedna łazienka z prysznicem na wspólnym korytarzu.

Agroturystyka w siodle na Kaszubach
Zagroda Podkówka

Nowy Klincz, ul. Gościnna 9
tel. 505 580 608
e-mail: lucylas@wp.pl
FACEBOOK