Project Description

Stary Browar Kościerzyna to miejsce z ponad 150 – letnią historią, gdzie kaszubska tradycja przeplata się z nowoczesnością, tworząc niepowtarzalny klimat. Miejsce, które na wiele lat zostało wyłączone z funkcjonowania, na nowo tętni życiem, Znowu warzone jest tu tradycyjnymi metodami piwo, którego receptura bazuje na tej z czasów świetności. Piwo w browarze jest niefiltrowane i niepasteryzowane oraz nie jest w żaden sposób utrwalane chemicznie, czy fizycznie. Do jego produkcji wykorzystywana jest woda z własnego ujęcia oraz najlepsze słody i chmiel dostępne na rynku polskim i zagranicznym.

Odwiedzający browar mogą na własne oczy zobaczyć, jak wygląda proces produkcji tego złotego trunku. Ciekawą propozycją jest oferta zwiedzania browaru z przewodnikiem połączona z degustacją regionalnych potraw. „Tajemnice Kościerskiego Browaru” to oferta skierowana głównie do turystów, oczekujących czegoś więcej niż tradycyjna forma zwiedzania.

To propozycja kilkudziesięciominutowej wizyty w miejscu z ponad 150-letnią historią, podczas której odwiedzający nie tylko poznają ciekawostki z jego bogatych dziejów, czy prześledzą krok po kroku pracę piwowara, ale również poczują jego wyjątkową atmosferę swoimi zmysłami. Degustacja „browarowych” specjałów oraz dań i produktów charakterystycznych dla Kościerzyny, będącej sercem tego regionu, to tylko zapowiedź tego, co kryją w sobie „Tajemnice Kościerskiego Browaru”.

W swoich ceglanych murach to magiczne miejsce kryje stylowy Hotel ***, oferujący nie tylko eleganckie pokoje, ale również strefę relaksu wyposażoną w jacuzzi, sauny i pokój do kąpieli piwnej oraz dwie przestronne sale konferencyjne. W Starym Browarze znajduje się również restauracja serwująca regionalne potrawy w nowoczesnych aranżacjach, pizzeria wyposażona w piec opalany drewnem, pub oraz centrum handlowe.

Stary Browar Kościerzyna

Kościerzyna, ul. Słodowa 3
tel. 58 680 07 71/ 730 700 111

www.starybrowarkoscierzyna.pl
FACEBOOK
INSTAGRAM