Project Description

Agroturystyka „U Kaszuby” to rodzinne miejsce, znajdujące się w niewielkiej, lecz malowniczej wsi Sarnowy (7 km od Kościerzyny). Miejsce to powstało w 2016 roku, a prowadzone jest przez małżeństwo właścicieli, którzy z kaszubską gościnnością zapraszają do siebie o każdej porze roku. W 2020 roku „U Kaszuby” zostało laureatem I miejsca w konkursie na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w województwie pomorskim.

Agroturystyka „U Kaszuby” dysponuje 4 pokojami:
– dwa pokoje czteroosobowe,
– jeden pokój trzyosobowy,
– jeden pokój dwuosobowy,

a każdy z nich posiada własny, w pełni wyposażony aneks kuchenny, łazienkę z prysznicem, TV, radiem, lodówką oraz dostępem do Wi-Fi. W pokojach znajdują się łóżka zarówno małżeńskie, jak i pojedyncze.

Poza pokojami, agroturystyka dysponuje salą okolicznościową (na około 25-28 osób), wyposażoną w kuchnie, toaletę, ale także kominek, klimatyzację, pełne nagłośnienie i oświetlenie. Istnieje możliwość zorganizowania spotkania, konferencji, przyjęcia, urodzin i innych spotkań okolicznościowych, także z wyżywieniem (przy wcześniejszym ustaleniu). Na terenie posesji znajduje się również drewniana altana 12-osobowa, z kominkiem i grillem w jednym. W tym miejscu najczęściej właściciele „U Kaszuby” organizują wieczory kaszubskie, przepełnione tańcem, śpiewem i dobrym humorem.

Agroturystyka jest przede wszystkim przyjazna rodzinom. Na podwórzu, gdy tylko pozwala na to pogoda, można znaleźć plac zabaw dla dzieci, duże hamaki, parasol, można również obserwować króliki oraz egzotyczne ptaki. Znajdziemy także niewielki staw, a w nim chluba właścicieli: kilkanaście okazów żółwi. To wszystko, by uprzyjemnić czas zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Miejsce jest otwarte dla wszystkich, również zwierząt, lecz o ich przyjeździe należy wcześniej powiadomić właścicieli. Na miejscu można wypożyczyć rowery, kije do nordic walking, hulajnogi i gokarty.

Agroturystyka „U Kaszuby” położona na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. To miejsce dla osób pragnących czystego powietrza, spokoju i ciszy, zdala od miejskiego zgiełku. Otoczone jeziorami i lasami, zapewni każdemu odwiedzającemu wyciszenie oraz relaks w formie leniwej lub aktywnej- dostosowany do własnych potrzeb. Wokół znajdują się rozmaite szlaki piesze, rowerowe oraz wodne. Najbliższe jezioro znajduje się 500 m od agroturystyki.

Agroturystyka „U Kaszuby”
Sarnowy 9 A, 83-423 Wielki Klincz
tel. 692 068 608
e-mail: wynajempokoinakaszubach@wp.pl
FACEBOOK