Project Description

Na obrzeżach pięknej, kaszubskiej wsi Lubań, wśród pól uprawnych i łąk znajduje się wyjątkowa Agroturystyka „W kurniku”. A nazwa nie jest przypadkowa- odpoczywający w niej goście za ścianą budynku sąsiadują z kurnikiem.

Agroturystyka „W kurniku” to nowy budynek o powierzchni 80 m2, oddany do użytku w 2023 roku. Składa się z trzech pokoi, dwóch łazienek połączony z pokojami (jedna z wanną i jedna z prysznicem) oraz oddzielną kuchnią z jadalnią. Obiekt posiada łącznie 6 miejsc noclegowych (1 łóżko małżeńskie oraz 2 rozkładane sofy).  Ponadto, gospodarze oferują do dyspozycji dwie kołdry z wełny alpaki, która ma właściwości termoregulacyjne i jest hipoalergiczna, a w dodatku delikatna jak jedwab.

Na wyposażeniu podstawowym kuchni znajdziemy: lodówkę, piekarnik, mikrofalówkę, gazówkę, zmywarkę, krajalnice, gofrownicę, czajnik, odtwarzacz muzyczny, telewizor, oraz pełny komplet naczyń i garnków. Właściciele nie serwują wyżywienia, lecz mogą udostępnić produkty z własnego gospodarstwa tj. jajka czy ziemniaki.

Dodatkowym atutem dla tej lokalizacji jest możliwość odpoczynku na prawdziwym, nowoczesnym gospodarstwie rolnym o powierzchni 18 ha. Znajdziemy tutaj zwierzęta takie jak kury, świnie, króliki, psy, koty, a nawet alpaki. Można zobaczyć nowoczesny sprzęt rolniczy, a podczas prac polowych obserwować rolników na polach. Właściciele prowadzą również zajęcia z alpakoterapii, polegające na współpracy z alpakami, wpływając na rozwój sfery emocjonalnej i poznawczej oraz poprawę samopoczucia.

Goście mogą na miejscu korzystać z kosza do koszykówki i placu zabaw dla dzieci, a także spacerować po polach właściciela, gdzie niedaleko agroturystyki znajdą zarybione niewielkie stawy.  Posesja jest ogrodzona i można na niej parkować. Na miejscu dostępne jest także bezpłatne WiFi.
Odległość od najbliższego jeziora w Barkoczynie to 1,7 km, do lasu zaś zaledwie 300 m.

Agroturystyka „W Kurniku”
ul. Wspólna 5, Lubań, gm. Nowa Karczma
tel. 888 208 251
e-mail: anna.pachur@wp.pl
FACEBOOK