Od 14 do 16 lutego 2020 roku Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub”, wraz z Ośrodkiem Wypoczynkowym eFKa Wiele oraz Promocją Chojnic uczestniczyła w Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2020. Targi odbyły się w Poznań Congress Center (PCC) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

TOUR SALON od 30 lat wspiera i integruje branżę turystyczną, kreuje nowe możliwości promocji oferty turystycznej, rozwija pasje i pokazuje turystyczny potencjał naszego kraju. Targi TOUR SALON to przede wszystkim miejsce promocji regionów, miast, gmin i powiatów, a także obiektów noclegowych, muzeów, parków rozrywki i innych podmiotów, które w swojej ofercie posiadają produkty i usługi turystyczne.

Podczas targów odbywały się szkolenia, warsztaty i panele dyskusyjne poświęcone branży turystycznej – dedykowanym jej rozwiązaniom legislacyjnym czy marketingowym. „Instagram i fotografia mobilna bez tajemnic”, „Obowiązki organizatorów turystyki i gestorów obiektów hotelarskich w świetle obowiązujących przepisów prawa”, „Moja pierwsza wyprawa kamperem” to tylko kilka tytułów z ogromnego zestawu szkoleń i spotkań, w jakich wystawcy mogli uczestniczyć.

Ponadto, podczas Tour Salon Blog Meeting miały miejsce spotkania blogerów z wystawcami targów, dzięki którym można było przedstawić swoją ofertę i nawiązać współpracę.

Lokalna Organizacja Turystyczna “Serce Kaszub” wraz z Promocją Chojnic, miała możliwość uczestniczenia w targach TOUR SALON 2020 dzięki dofinansowaniu i współpracy ze Stowarzyszeniem Wdzydzko – Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka”. To współdziałanie dało nam możliwość zaprezentowania regionu Kaszub turystom, jak i podmiotom z branży, nastawionym na współpracę z naszą organizacją. Dodatkowo, poprzez uczestnictwo stowarzyszenia na targach, Członkowie LOT „Serce Kaszub” mieli możliwość przedstawienia swojej oferty turystycznej na większą skalę. Grono turystów poszukiwało informacji o bazie noclegowej na Kaszubach, gdzie zjeść i co warto zobaczyć, ponieważ mają w planach odwiedzić w wakacje nasz region. Każdy taki turysta otrzymywał pakiet wskazówek, a także materiały promocyjne stowarzyszenia oraz Członków LOT „Serce Kaszub”.

Uczestników targów zachęcaliśmy do przybycia na Kaszuby nie tylko rozmową i wręczaniem materiałów promocyjnych, ale także pięknym, regionalnym i tematycznym wystrojem stoiska oraz poczęstunkiem specjałami kuchni kaszubskiej.

Swojski chleb na degustacje przygotowała Karola Bober, pyszny smalec i ogórki, a także wyśmienite faworki przywiozła na targi Karina Florek z Ośrodka Wypoczynkowego eFKa Wiele. Na stoisku oprócz wymienionych specjałów częstowaliśmy także swojską drożdżówką.

Dodatkowym elementem, który przyciągał wzrok turystów do naszego stoiska był strój kaszubski. Ludowy strój regionalny, w który ubrana była przedstawicielka LOT „Serce Kaszub” wzbudzał zainteresowanie uczestników targów- często prosili o wspólne pamiątkowe zdjęcie. Wystąpienie w ubiorze regionalnym było możliwe dzięki życzliwości Pań z KGW „Sąsiadki Aparatki„, które użyczyły strój na targi. Na naszym stoisku turyści mieli możliwość nabycia Charytatywnego Kalendarza stworzonego przez KGW „Sąsiadki Aparatki”, z którego dochód przeznaczony jest na Hospicjum w Kościerzynie.

Podsumowując, wyjazd LOT „Serce Kaszub” na targi TOUR SALON do Poznania, można uznać za udaną promocję naszego regionu. Stoisko stowarzyszenia odwiedziło wielu turystów oraz osób z branży, stwarzając przy tym różne możliwości współpracy.

 

 

D.P.