KAROLINKA – KASZUBSKIE WARSZTATY EDUKACYJNE

KAROLINKA to idealne miejsce na Kaszubach na ciekawy wypoczynek zarówno dla grup zorganizowanych (25-30 osób) jak i rodzin z dziećmi. Właścicielka w swej ofercie proponuje różnorodne warsztaty : kulinarne, okazjonalne dotyczące np. obrzędów Wielkanocnych czy Bożonarodzeniowych, aż po zajęcia edukacyjne (np. ,,Od tary do frani”). Dużym atutem tego miejsca jest niesamowita pasja właścicieli, którzy przez lata zgromadzili w swych zbiorach wiele cennych i niekiedy już zapomnianych eksponatów wiejskiego gospodarstwa domowego, które są wykorzystywane podczas organizowanych przez nich warsztatów.

Karola Bober, warsztaty kulinarne, lipusz, kaszuby

W ofercie warsztatów kulinarnych swoich sił można spróbować m.in. przy wypieku chleba. A asortyment jest naprawdę obszerny, gdyż właścicielka wypieka między innymi: chleb gryczany, maślany, orkiszowy, razowy a nawet chrzanowy. Gospodyni opowiada i przedstawia stare narzędzia i sposoby wypieku chleba jak również wyrobów cukierniczych. Dla dzieci dedykowane są warsztaty z wypieku ciasteczek lub wyrobu cukierków – landrynek do których używa się tu odrestaurowanej maszyny cukierniczej, której wiek sięga blisko 90 lat(!). Po zakończonych warsztatach, które trwają około 4 godzin można miło spędzić czas przy wspólnym ognisku oraz zakupić na miejscu swojski chleb i inne tradycyjne wyroby i wypieki.

karola bober, lipusz, warsztaty kulinarne

Warto nadmienić, że w bogatych zbiorach właścicieli znajduje się m.in. unikalna kolekcja makatek ściennych (blisko 1 700 sztuk), maszyna dziewiarska a nawet warsztat powroźniczy.

 

KAROLINKA – Karola Bober WARSZTATY EDUKACYJNE

Papiernia, ul.Bytowska 28

Kontakt 605-449-569

Category :

Date : 13 Wrz 2016