Efekty medialne wizyty belgijskich dziennikarzy w Sercu Kaszub

wizyta studyjna blogerów

Efekty medialne wizyty belgijskich dziennikarzy w Sercu Kaszub

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna przy współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli we wrześniu br. zorganizowała wizytę studyjną dla belgijskich mediów. Wizyta ukierunkowana była na promocję wypoczynku w rytmie slow i zachęcenie do kulinarnego odkrywania regionu Kaszub. Partnerem lokalnym przedsięwzięcia była Lokalna Organizacja Turystyczna ,,Serce Kaszub”.

W ramach wizyty w Sercu Kaszub belgijscy dziennikarze odwiedzili Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach, gdzie poznali dorobek kultury i tradycję Kaszub oraz uczestniczyli w warsztatach wykonywania kwiatów z bibuły. W Lipuszu u Karoli Bober poznali tajniki wypieku swojskiego chleba według oryginalnej receptury, a możliwości i standardy wypoczynku na wsi zaprezentowały Lawendowa Osada w Przywidzu oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Zielony Kot w Lipuszu. Znane pomorskie smaki, jak dania przygotowane z gęsiny czy lokalne trunki, były jednym z kluczowych elementów prezentujących dziedzictwo kulinarne Pomorza, których goście doświadczyli m.in. w Starym Browarze Kościerzyna.

Relacja video:

Paulina on the road w pomorskim

We wrześniu na zaproszenie PROT Gdańsk i Kaszuby odwiedzili blogerka Pauline oraz fotograf Konstantinos Nteko. Paulina on the road – Travel Blog, skupiony wokół podróży i zrównoważonego stylu życia, miesięcznie notuje ponad 15 000 unikalnych czytelników, a media społecznościowe pozwalają na kierowanie przekazu do 12 000 odbiorców❗Efekty tej wizyty pojawiły się już na blogu. Łącznie były to trzy artykuły, w których znalazły się subiektywny przewodnik po Gdańsku, propozycje jednodniowych wycieczek poza miasto i materiał poświęcony wypoczynkowi w rytmie slow na Kaszubach.W kanałach społecznościowych autorki pojawił się także filmik, który jest wspaniałym podsumowaniem całej wrześniowej wizyty. Materiał trafił do sieci wczoraj i świetnie prezentuje wszystkie aspekty zrealizowanej wizyty ;)Wizyta została zrealizowana we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli.

Gepostet von Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna am Mittwoch, 24. Oktober 2018

Artykuł:

http://www.prot.gda.pl/wp-content/uploads/2018/12/Screenshot_2018-12-11-Culinaire-ontdekkingen-in-Pomerania-Polen-Meersmaak.jpg

Artykuł z video:

https://www.meersmaak.be/culinaire-ontdekkingen-in-pomerania-polen/