Stary Browar Kościerzyna

Stary Browar Kościerzyna to miejsce z ponad 150 – letnią historią, gdzie kaszubska tradycja przeplata się z nowoczesnością, tworząc niepowtarzalny klimat. Miejsce, które na wiele lat zostało wyłączone z funkcjonowania, na nowo tętni życiem, Znowu warzone jest tu tradycyjnymi metodami piwo, którego receptura bazuje na tej z czasów świetności. Piwo w browarze jest niefiltrowane i niepasteryzowane oraz nie jest w żaden sposób utrwalane chemicznie, czy fizycznie. Do jego produkcji wykorzystywana jest woda z własnego ujęcia oraz najlepsze słody i chmiel dostępne na rynku polskim i zagranicznym. W browarze warzone są 3 rodzaje regionalnego piwa: Keller, Ciemna 10 oraz Pszeniczne. Odwiedzający browar mogą na własne oczy zobaczyć, jak wygląda proces produkcji tego złotego trunku. Ciekawą propozycją jest oferta zwiedzania browaru z przewodnikiem połączona z degustacją regionalnych potraw. „Tajemnice Kościerskiego Browaru” to oferta skierowana głównie do turystów, oczekujących czegoś więcej niż tradycyjna forma zwiedzania.

Kuchnia Kaszubska, Kaszubskie potrawy, Stary Browar Kościerzyna, Kaszuby, potrawy regionalne, Kuchnia Polska

To propozycja kilkudziesięciominutowej wizyty w miejscu z ponad 150-letnią historią, podczas której odwiedzający nie tylko poznają ciekawostki z jego bogatych dziejów, czy prześledzą krok po kroku pracę piwowara, ale również poczują jego wyjątkową atmosferę swoimi zmysłami. Degustacja „browarowych” specjałów oraz dań i produktów charakterystycznych dla Kościerzyny, będącej sercem tego regionu, to tylko zapowiedź tego, co kryją w sobie „Tajemnice Kościerskiego Browaru”.

Stary Browar, piwo, potrawy regionalne, Kościerzyna, Kaszuby

W swoich ceglanych murach to magiczne miejsce kryje stylowy Hotel ***, oferujący nie tylko eleganckie pokoje, ale również strefę relaksu wyposażoną w jacuzzi, sauny i pokój do kąpieli piwnej oraz dwie przestronne sale konferencyjne. W Starym Browarze znajduje się również restauracja serwująca regionalne potrawy w nowoczesnych aranżacjach, pizzeria wyposażona w piec opalany drewnem, pub oraz centrum handlowe.

 

Stary Browar Kościerzyna

Kościerzyna, ul. Słodowa 3

Kontakt 58 680 07 71/ 730 700 111

www.starybrowarkoscierzyna.pl

 

 

Category :

Date : 21 Sty 2016