10 września o godz. 14:00 w Ośrodku Wypoczynkowym eFKa Wiele odbyło się XII Spotkanie Branży Turystycznej Członków LOT Serce Kaszub. Spotkanie odbyło się po blisko dwuletniej przerwie, której powodem była pandemia panująca w kraju.

Na wstępie Wiceprezes Tomasz Szala i Kierownik biura Agnieszka Lis przedstawili krótkie sprawozdanie z działalności LOT Serce Kaszub w 2020 roku, ponieważ w minionym roku spotkanie branżowe się nie odbyło ze względu na obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią. Następnie omówiono mijający sezon letni i dotychczasową działalność LOT w 2021 roku.

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja dotycząca programu Pomorskie Prestige, który prowadzi Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. Prezentację przeprowadził Łukasz Magrian- Dyrektor Zarządzający PROT. Główny temat prezentacji dotyczył turystyki kulinarnej i promocji w internecie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Dyrektor PROT przedstawił między innymi efekty współpracy z blogerami kulinarnymi czy osobistościami telewizyjnymi. Zaznaczył, iż PROT selektywnie dokonuje wyboru osób, z którymi prowadzona jest współpraca- skupia się na popularności i odbiorze blogera/vlogera/dziennikarza, by promocja była najefektywniejsza. Opowiedział o efektach niedawno nagranych programów kulinarnych na kanale YT Roberta Makłowicza. W ramach współpracy zostało nagranych 5 odcinków z różnych obszarów województwa pomorskiego, w tym także Kaszub, między innymi na terenie Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach. Film w zaledwie 3 miesiące zyskał blisko 320 000 wyświetleń (do zobaczenia tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=S63efpJzO8k).

Prezentacja wywołała dyskusję o możliwościach działania w przyszłości. Członkowie zwracali uwagę, że warto byłoby podjąć współpracę z innymi organizacjami, nawet z sąsiadujących powiatów, by zwiększyć możliwości finansowe na stworzenie tak efektywnej promocji.

Spotkanie zakończyło się około 17:00, a jego zwieńczeniem był poczęstunek w formie biesiady grillowej na wolnym powietrzu.

Dziękujemy serdecznie właścicielom Ośrodka Wypoczynkowego eFKa Wiele za możliwość organizacji spotkania, bogaty poczętunek oraz wspaniałą gościnność!

A.L.