Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne „Kościerska Chata” zaprasza na VII Festiwal Żurawiny pt. Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny, który odbędzie się 12-13.09.2020 r.
VII Festiwal Żurawiny…
Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny to cykliczna impreza, która jest elementem Festiwalu Żurawiny organizowanego już po raz siódmy. Impreza dedykowana dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas pośród kaszubskich jezior i rozsmakować się tamtejszej tradycyjnej kuchni.
Chcesz zasmakować wspaniałych wyrobów z kaszubskiej żurawiny? Chcesz zgłębić tajniki jej zbioru i przyrządzanych smakowitości? Nic prostszego! Dołącz do Rajdu Rowerowego Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny. Festiwal Żurawiny to kolejna już edycja festynu przepełnionego lokalną kulturą i tradycją osłodzoną żurawinowymi smakołykami. Kaszubski Festiwal Żurawiny to impreza z mnóstwem atrakcji i niespodzianek dla jej uczestników. Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny nie ma charakteru otwartej rywalizacji i klasyfikacji, a jego celem jest zachęcenie do aktywnego spędzania czasu w atmosferze pikniku. Trasa rajdu wiedzie atrakcyjnymi i urozmaiconymi okolicami powiatu Kościerskiego i Kartuskiego . Przejazd trasą nadzorowany jest przez doświadczonego Przewodnika sprawującego opiekę nad bezpieczeństwem grupy. Uczestnicy biorąc udział w rajdzie będą mogli bliżej poznać lokalną przyrodę oraz kulturę miejscowej społeczności. Bliskie sąsiedztwo wspaniałych okolicznych jezior i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz sprawiając, że rowerzysta może jeszcze bardziej zagłębić się w kaszubskiej przyrodzie i poznać jej kwintesencję.
Tegoroczną edycją rajdu Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny przygotowaliśmy we współpracy z PTTK Promyk, Pawłem Miszk i Zygmuntem Lipka.
Program rajdu:
Pierwszy Dzień Rajdu – 12 września 2020 – sobota – wizyta studyjna na bagnach w Zieleninie
Start: godz. 9:00
Miejsce: Agroturystyka Gościna
ul. Żurawinowa 3,
83-400 Kościerzyna
Uczestnicy przyjeżdżają we własnym zakresie na miejsce zbiórki.
9:00 – odprawa i rejestracja uczestników biorących udział w imprezie dwudniowej.
9:30 – 16:00 – wycieczka rowerowa. Trasa dla Zaawansowanych – Prowadzona przez Organizatora. Pętla na dystansie około 45 km. w kierunku Szymbarka, Będomina do Zielenina.
W czasie wycieczki uczestnicy obydwu grup wezmą udział w piknikach oferujących wyroby tradycyjne lokalnej kuchni kaszubskiej. Odwiedzimy również miejsca występowania kaszubskiej żurawiny. W miejscowości Zielenin wejście studyjne na bagna. Wycieczkę pierwszego dnia kończymy ogniskiem. Na uczestników rajdu w tym dniu czeka również kilka dodatkowych atrakcji… NIESPODZIANEK!
Nocleg w agroturystyce
Drugi Dzień Rajdu – 13 września 2020– niedziela
Start: godz. 9:00
Trasa dla Zaawansowanych – dystans około 40 km.
Miejsce startu: Agro Gościna www.goscina.eu
Organizatorzy w tym dniu przewidzieli również festyn z regionalnymi przysmakami. Drugi dzień będzie miał formę rekreacyjnej wycieczki rowerowej, w której mogą wziąć osoby dorosłe. Planowana trasa wycieczki to dystans około 40 km w formie pętli rozpoczynającej się i kończącej w Agro Gościna. Podczas festynu na zakończenie rajdu dla uczestników gotował będzie znany z telewizyjnych programów kulinarnych Tomasz Jakubiak i wielu mistrzów kuchni Polskiej.
UWAGA!!!
Wszyscy zarejestrowani Uczestnicy, którzy dokonają pełnej wpłaty za udział w rajdzie w terminie do 20 sierpnia 2020 otrzymają pamiątkowy medal przygotowany specjalnie z okazji VII edycji Festiwalu Żurawiny.
Więcej pod tel 505 547 118 lub halinaroginska@o2.pl

Szczegóły

Start:
12 września, 2020 09:00
Koniec:
13 września, 2020 18:00

Organizator

Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne "Kościerska Chata"
Telefon:
505 547 118

Miejsce

Dobrogoszcz