Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Wójt Gmina Kolbudy, Andrzej Chruścicki, Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Jan Wyrowiński oraz Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk zapraszają na tegoroczne główne obchody Dnia Jedności Kaszubów! ????????
W tym roku spotykamy się 17 marca w Kolbudach!

Do Kolbud przybędą tego dnia setki Kaszubów oraz mieszkańców Pomorza utożsamiających się z bogatym dziedzictwem i kulturą obfitującego w piękne lasy i jeziora regionu. Główne obchody odbywać się będą na terenie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kolbudach przy ul. Wybickiego 33. Na inaugurację spotkania – w kościele pw. Św. Floriana w Kolbudach – odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji Kaszubów. W tym samym miejscu zaplanowano też wieczorny koncert podsumowujący całodniowe wydarzenie.

RAMOWY PROGRAM DNIA JEDNOŚCI KASZUBÓW W KOLBUDACH – 17 MARCA 2024 R.
????12.15 Msza św. w intencji Kaszubów w kościele pw. Św. Floriana w Kolbudach.
????13.15 Przemarsz drogą wojewódzką 221 z kościoła do miejsca imprezy, Zespołu kształcenia i Wychowania w Kolbudach, ul. Wybickiego 33.
????14.00 Uroczyste otwarcie Dnia jedności Kaszubów w Kolbudach. Krótkie wystąpienia gospodarzy i zaproszonych gości.
????16.00 Bicie rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonie. (W sali gimnastycznej ZKiW w Kolbudach) – nuty do bicia rekordu można znaleźć na kaszubi.pl w artykule o DJK.
????19.00 Koncert akordeonisty Pawła Nowaka i wokalistki Weroniki Korthals. (W kościele pw. Św. Floriana w Kolbudach).

Więcej informacji można znaleźć na plakacie, stronie Gmina Kolbudy oraz na kaszubi.pl

Szczegóły

Data:
17 marca
Czas:
12:00

Miejsce

Kolbudy