Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

WKP „Kozi Rynek” to odtworzenie historii miejscowości na uboczu, Kościerskiej Huty, która jednak od kilkuset lat jest obecna w życiu i świadomości mieszkańców Kościerzyny. To również propozycja ożywienia wsi – jej reanimacji kulturowej, społecznej, ekonomicznej.
Reanimatorki kultury, uczestniczki projektu Wiejskie Kuźnie Pamięci – Edukacja kulturalna metodą Uniwersytetu Ludowego dla rozwijania kapitału społecznego wsi w Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym w Wieżycy, Anna Miszczak, Kasia Reclaw, Alicja Wojciechowska, Viola Stankowska, zainspirowane opowieścią jednej z mieszkanek wsi o dawnych zabawach na Kozim Rynku, postanowiłyśmy zabrać sąsiadów w podróż w przeszłość.
Poniżej kilka słów od organizatorek:
„Wydobyłyśmy z zapomnienia historię Kościerskiej Huty, tę dawniejszą przy ogromnej pomocy Dyrektora Muzeum Ziemi Kościerskiej, i tę nowszą- przy pomocy mieszkańców wsi, ich zdjęć z albumów rodzinnych i pamiątek. Wraz z dyrektorem MZK, dr Krzysztofem Jażdżewskim, zrobiłyśmy tablicę historyczną, która zawiśnie na ścianie świetlicy. Są na niej najważniejsze fakty z dziejów wsi.
Organizujemy jarmark, który nawiąże do nazwy miejsca i mamy nadzieję, stanie się jarmarkiem cyklicznym. Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy chcą zaprezentować swoje rękodzieło oraz kupić lub sprzedać warzywa, owoce, przetwory, sery.
Dlatego serdecznie Was zapraszamy na nasze wyjątkowe wydarzenie, które rozpocznie się jarmarkiem przy Świetlicy.
Uczestnicząc z nami w tym wydarzeniu będziecie świadkami uroczystej inauguracji jarmarku „Kozi Rynek”, nadania nazwy świetlicy wiejskiej i odsłonięcia tablicy informującej o dziejach wsi. Posłuchacie również przemówień zaproszonych gości, którzy bardzo przyczynili się do zrealizowania tego projektu.”

15:00
Rozpoczęcie jarmarku przy świetlicy wiejskiej
17:00
Uroczysta inauguracja jarmarku Kozi Rynek, nadanie nazwy świetlicy wiejskiej, odsłonięcie tablicy, przemówienia gości
18:00
Prezentacja stoisk z rękodziełem, poczęstunek, zabawy i konkursy dla dzieci
20:00 – 00:00 (w nocy)
Potańcówka z kapelą „Zgrywańce”, poczęstunek, w tym ciepłe dania

Szczegóły

Start:
19 września, 2020 15:00
Koniec:
20 września, 2020 23:30

Miejsce