Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Czternaście stacji drogi krzyżowej będzie okazją do przemyślenia swoich umiejętności i samego rozumienia budowania relacji. Cisza, samotność to często jedyny sposób na ratowanie relacji. Podczas EDK można też nabrać dystansu do swoich przeżyć, swoich problemów w relacjach. Ta noc może przynieść wiele zmian w naszym życiu.
Sztab EDK Dziemiany w tym roku przygotował cztery trasy leżące na terenie gmin: Dziemiany, Lipusz, Brusy, Karsin i Kościerzyna. Najdłuższa z nich to trasa św. Rity (55 km), która jest najdłuższą trasa na Pomorzu, przebiega wokół Krzyża Jezior Wdzydzkich na Kalwarię Wielewską. Dwie następne to: św. Franciszka (42 km) i św. Antoniego (30 km)wiodą drogami leśnymi przy brzegach jezior kaszubskich z Dziemian do Wiela. Czwarta trasa św. Jana Pawła II ( 35 km) również nie należy do łatwych, jest pętlą: z Dziemian do Dziemian poprzez lasy i również przy jeziorach. Trasy wymagają ok. 8 – 12 h zmagania – wyjaśnia Marcin Żywicki, autor dwóch tras dziemiańskich.
Msza inaugurująca wydarzenie rozpocznie się 1 kwietnia o godzinie 20 w kościele św. Antoniego w Dziemianach. Zapisy prowadzone są na internetowej stronie wydarzenia: www.dziemiany.edk.org.pl Pakiety, w tym specjalne rozważania Drogi Krzyżowej będą do nabycia już po 20 marca u organizatorów.

Szczegóły

Data:
1 kwietnia, 2022
Czas:
20:00

Organizator

Sztab EDK

Miejsce

Dziemiany