Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu. Dnia 5 sierpnia 2023 r. w miejscowości Wdzydze i Będomin!

W sobotni poranek odbędzie się Edukacyjna wędrówka rowerowa Szlakiem Józefa Wybickiego. Wyruszymy z Muzeum Hymnu Narodowego do Dworu Wybickich w Sikorzynie, gdzie wszyscy zainteresowani mogą zwiedzić ten zabytkowy obiekt z przewodnikiem. Trasę będzie miała formę pętli i liczyć będzie ok. 25 km. Wędrówkę rowerową poprowadzi niezastąpiona grupa Rowerowe Kaszuby. Po zakończonym rajdzie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie oferuje bezpłatne zwiedzanie muzeum. Ponadto, przygotowali dla Państwa Piknik Rodzinny.
Każdy uczestnik otrzyma słodki medal i dyplom.

Zapraszamy do zapisów! https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScp1ot0lSUbbX_bAL0sYaTHG0gCYn86bxLCUPmVghRF4cwxXA/viewform?usp=pp_url

Wieczorem w atrakcyjnej turystycznie miejscowości w Powiecie kościerskim – Wdzydzach odbędzie się Festiwal Patriotyczny.
Na scenie letniej przy Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach przygrywać będzie Kapela kaszubska „A Matizer Noga”. Wystąpią Kasia Błaszkowska i Adam Szewczyk. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Atlantyda”. Występom towarzyszyć będą warsztaty edukacyjne, które mamy nadzieję zaciekawią nie tylko dzieci.

Wydarzenie pozwoli upamiętnić 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wszystkie wydarzenia realizowane są w ramach projektu „Symbole narodowe znamy, bo w Sercu Kaszub mieszkamy, Muzeum Hymnu odwiedzamy i na weekendzie patriotycznym o Wybickim opowiadamy”. Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”.