„Warsztaty w kaszubskiej krainie, która z rękodzieła słynie”

Dzięki współpracy Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub”, Gminy Kościerzyna, Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach i Sołtysa wsi Loryniec, w okresie letnim zostały zrealizowane 4 zajęcia warsztatowe:

  • warsztaty carvingu 24 czerwca 2023r. o godz.13:00 na boisku w Loryńcu- przeprowadzone zostały przez Panią Bogumiłę Rogowską.
  • warsztaty z dekorowania pierników 14 lipca 2023r. o godz.18:00 w sali wiejskiej w Loryńcu – przeprowadzone również przez Panią Bogumiłę Rogowską.
  • warsztaty kaszubskiego haftu 19 lipca 2023r. o godz.13:00 w Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach- przeprowadzone zostały przez Panią Annę Miszczak.
  • warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły 20 lipca 2023r. o godz.13:00 w Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach- przeprowadzone przez Panią Bogumiłę Bednarek.

W warsztatach wzięli udział okoliczni mieszkańcy oraz turyści- łącznie w wydarzeniu wzięły udział 62 osoby. Poprzez warsztaty uczestnicy rozwinęli swoje umiejętności w rękodzielnictwie i poszerzyli wiedzę o pochodzeniu i historii danego rękodzieła jak i  kulturze Kaszub. Koło Gospodyń Wiejskich Loryniec przygotowało na zakończenie zajęć słodki poczęstunek w postaci ciast i ciepłych napojów oraz podziękowania za udział.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem , a uczestnicy mogli zabrać swoje prace do domu- rzeźby z owoców i warzyw, udekorowane pierniczki, kwiaty z bibuły i wyhaftowane wzory na tkaninach.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Gminy Kościerzyna.