Co to jest muzeum entograficzne? Skąd pochodzi nazwa „skansen”? Jak i dlaczego powstają kolekcje muzealne? Na te i wiele innych pytań postara się odpowiedzieć Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach (Kiszewskich) na wystawie „Muzeum do zabawy?”, której otwarcie nastąpiło 7 czerwca 2017r.
Wystawa została urządzona w przeniesionym do muzeum budynku z Osieka i jest skierowana  do dzieci oraz ich opiekunów. Zarówno przekaz, jak i forma prezentacji mają na celu zaciekawić i twórczo zaangażować najmłodszych odbiorców. Wystawa w atrakcyjny, przystępny i nowoczesny sposób zwraca uwagę na historię powstania Kaszubskiego Parku Etnograficznego, przedstawia ogólną ideę, która przyświecała tworzeniu pierwszych muzeów na wolnym powietrzu, umożliwia zrozumienie istoty powstawania kolekcji i pracy etnologów, antropologów oraz etnografów a także sprawia, by dziecięca publiczność muzealna mogła czerpać wiedzę poprzez aktywną zabawę.
Elementem towarzyszącym wystawie jest publikacja „Małe światy” – dzięki niej będzie można zabrać kawałek muzeum do domu. Treść książki jest ściśle powiązana ze scenariuszem ekspozycji. Kolorowe, ciekawe graficznie i niekiedy dowcipne ilustracje opracowane m. in. w oparciu o materiały archiwalne  M-KPE obrazują historię oraz charakter pracy muzeum skansenowskiego.
Zarówno wystawa, jak i w książka pokazuje, że każdy może być badaczem – etnologiem, antropologiem, muzealnikiem, że tworzenie własnych, autorskich kolekcji może być świetną, rozwijającą zabawą, a kolekcjonowanie (przedmiotów, opowieści, historii) – początkiem wielkiej, życiowej przygody.