Staraniem LOT Serce Kaszub oraz dzięki dofinansowaniu z Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej została wydana rowerowa mapka ze szlakami i trasami rowerowymi oraz geocachingowymi, znajdującymi się na terenie malowniczo położonego powiatu kościerskiego.
Awers dwustronnej, składanej karty formatu A3 zawiera przede wszystkim szczegółową mapę, zaprojektowaną tak, aby była jak najbardziej czytelna dla użytkowników, a jednocześnie atrakcyjna graficznie. Nie brakuje rowerowych motywów – zdjęć oraz „śladów opon” roweru górskiego, który to będzie najodpowiedniejszym do pokonania większości przedstawionych szlaków i tras. W prawym dolnym rogu znajduje się kod QR odsyłający szukających sprawdzonych noclegów do portalu atrakcje-kaszuby.pl. Ta strona mapy zawiera również informacje nt. wydawców oraz dofinansowania przez Pomorską Regionalna Organizację Turystyczną. Jest tam także miejsce na małą, ale ważną grafikę ilustrującą odległość w linii prostej od Gdańska do Kościerzyny (60 km).
Opisy szlaków i tras umieszczono na rewersie. Ta część publikacji zawiera również poglądowe zdjęcia. Warto zauważyć, że stylizowana kolorystyka nagłówków opisów odpowiada kolorom szlaków w terenie, a specjalnie wykonane bigowanie pozwala na sprawne i równe złożenie całości do formatu kieszonkowego.
Mapkę pobrać można jako plik pdf LOT Serce Kaszub – mapka 2018 , a w formie papierowej dostępna jest w biurze LOT Serce Kaszub oraz w punkcie Informacji Turystycznej w Kościerzynie (w godzinach otwarcia obu miejsc), a także na stoisku LOT Serce Kaszub podczas najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie.