30 października 2021 r. Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” miała przyjemność jako Partner brać udział w Hubertusie- święcie myśliwych, leśników i jeźdźców. Impreza odbyła się w Nowym Klinczu, u Członkini Stowarzyszenia Lucyny Laskowskiej w Zagrodzie „Podkówka”.

 

Uczestnikami święta byli głównie uczniowie szkółki jeździeckiej oraz ich rodziny. Można było obejrzeć pokaz rekreacyjnej jazdy konnej, zmagania uczniów w konkurencjach, a także pokaz kadryla- czyli „tańca” kilku jeźdźców. Na koniec odbyło się symboliczne gonienie lisa oraz rozdanie upominków dla uczestników.

Hubertus to impreza odbywająca się na zakończenie sezonu jeździeckiego, jest ona także idealnym momentem na integrację uczniów szkółki. Tak było i tym razem, po zakończeniu konkurencji i pokazów uczestnicy udali się na wspólny poczęstunek i ognisko.

Jednocześnie w Zagrodzie ” Podkówka” odbywał się Wiejski Ryneczek, na którym można było zakupić swojskie przetwory, chleb, czy wyroby rękodzielnicze. Warto wspomnieć, że stragany z regionalnymi wyrobami mają na stałe zagościć w Nowym Klinczu. Wiejski Ryneczek bowiem ma odbywać się tam  w każdą drugą sobotę miesiąca na boisku wiejskim.

Partnerem wydarzenia oprócz LOT „Serce Kaszub” było Sołectwo Nowy Klincz.