Ponad 120 gości z branży z całego kraju i z zagranicy, 20 ekspertów, 7 prelekcji, debata, setki rozmów w kuluarach, oraz finał konkursu filmu promocyjnego „Kadry z Polski” – to wszystko miało miejsce podczas II Forum Promocji Turystycznej, które odbyło 9 listopada w Hotelu Polonia Palace w Warszawie. Forum było ważnym wydarzeniem dla osób zajmujących się promocją turystyki w Polsce.

Byli wśród obecnych gości byli m.in. poseł na Sejm Rzeczpospolitej, Jacek Tomczak; liczna reprezentacja Polskiej Organizacji Turystycznej (m.in. dyrektorzy Teresa Buczak i Jacek Janowski); szefowie lub przedstawiciele Narodowych Ośrodków Informacji Turystycznej: Chorwacji (Agnieszka Puszczewicz), Czech (Ivana Blikovba), Cypru (Marzena Henszel), Niemiec (Tomasz Pędzik), Tunezji (Paweł Kulesza); reprezentanci Regionalnych Organizacji Turystycznych (Mazowieckiej, Podlaskiej, Pomorskiej, Śląskiej, Zachodniopomorskiej); reprezentanci Lokalnych Organizacji Turystycznych (m.in. z Łomży, Łodzi, Torunia, Poznania, Wrocławia, Warszawy, Krynicy Zdrój, Krakowa, Łeby, Pojezierza Brodnickiego, Serca Kaszub), była wiceminister ds turystyki w MSiT (Dorota Dulińska), producenci filmowi i telewizyjni, dziennikarze i inne podmioty działające w branży turystycznej.

Podczas II Forum Promocji Turystycznej odbył się również finał konkursu na film promocyjny „Kadry z Polski”. 
Na konkurs organizowany przez portal WaszaTurystyka.pl, przysłano łącznie kilkadziesiąt filmów z całej Polski. Konkurs był podzielony na dwie kategorie: „Mój region najpiękniejszy” (filmy do 5 minut) i ,,Smaczek regionu” (filmy do 3 minut).
Film promocyjny Lokalnej Organizacji Turystycznej ,,Serce Kaszub” zajął II miejsce w kategorii „Mój region najpiękniejszy”. Nagrodę w imieniu producenta, LOT Serce Kaszub z rąk dyrektora Jacka Janowskiego z Polskiej Organizacji Turystycznej odebrała Lidia Narloch.

Wszystkie nagrodzone w konkursie filmy będą emitowane na portalu narodowym Polskiej Organizacji Turystycznej oraz na portalu WaszaTurystyka.pl.
Nagrodzony film LOT ,,Serce Kaszub” można obejrzeć  TUTAJ

L.N.

źródło: http://www.waszaturystyka.pl/polska/item/6186-sukces-ii-forum-promocji-turystycznej.html