44. Jarmark Wdzydzki przeszedł już do historii… W miniony weekend 15-16 lipca skansen we Wdzydzach był tłumnie odwiedzany przez miłośników największej na Pomorzu imprezy folklorystycznej. W bogatym programie jarmarku znalazły się między innymi koncerty zespołów Orkiestra Świętego Mikołaja i Niwa Modrego Lnu, recital Pawła Ruszkowskiego oraz występy zespołów folklorystycznych z Kaszub i Słowacji. W sobotę jarmarkowi towarzyszyła akcja „Pomorskie dla Zdrowia” organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego przy współudziale Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Natomiast w niedzielę kościerscy policjanci prowadzili ogólnopolską akcję pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, którego patronem honorowym było Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Tradycyjnie już, Lokalna Organizacja Turystyczna ,,Serce Kaszub” uczestniczyła w jarmarku ze stoiskiem promującym walory turystyczne Powiatu Kościerskiego. Mapy, przewodniki czy foldery były wręcz rozchwytywane przez przyjezdnych, a i miejscowi chętnie po nie sięgali. Dużym zainteresowaniem cieszyły się mapy wydane przez Pomorską Kolej Metropolitalną ukazujące atrakcje turystyczne na trasie Trójmiasto-Kościerzyna. Kładąc nacisk na promocję rękodzieła ludowego LOT ,,Serce Kaszub” zaprosiła do współpracy lokalną hafciarkę i rzeźbiarza, dzięki czemu wspólne stoisko nie tylko ,,cieszyło oko” uczestników jarmarku, ale również sprawiało, że chętnie zatrzymywali się na dłużej, aby podziwiać wspaniałe wytwory ludzkich rąk.
W niedzielę natomiast dzięki uprzejmości Muzeum American Old Cars z Kościerzyny na stoisku LOT ,,Serce Kaszub” odbywały się konkursy rodzinne, w których do wygrania były vouchery na darmowe zwiedzanie muzeum. Zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy!
Do ùzdrzeni za rok podczas 45. Jarmarku Wdzydzkiego!
 
L.N.