W miniony weekend 20-21 maja gościliśmy na naszym terenie fantastyczną grupę rowerową z Kociewia. Druga edycja rajdu utwierdziła nas tylko w przekonaniu, że dla tak wspaniałych ludzi warto organizować kolejne!

Ale od początku… W ubiegłym roku z inicjatywy Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE zrodził się pomysł, aby zorganizować dla miłośników dwóch kółek imprezę integrującą sąsiednie regiony – stąd zamysł Kaszubsko-Kociewskiego Rajdu Rowerowego. Rajd rokrocznie zmienia nazwę w zależności od przebiegu trasy – czy to z Kaszub na Kociewie, czy z Kociewia na Kaszuby. Współorganizatorem rajdu jest Lokalna Organizacja Turystyczna LOT ,,Serce Kaszub”.

W tym roku wystartowaliśmy w piękną słoneczną sobotę sprzed  Gminnego Centrum Informacji Turystycznej w Dziemianach. Przebyliśmy ponad 50 kilometrów przez nieznane zakątki pogranicza Kaszub i Kociewia – odwiedzając po drodze Zieloną Szkołę w Schodnie i rezerwat Kręgi Kamienne w Odrach. Na zasłużony odpoczynek – jak przystało na prawdziwych traperów – w warunkach turystycznych (sala gimnastyczna, karimata i śpiwór) zatrzymaliśmy się w szkole w Czarnej Wodzie. W niedzielę niezmordowanie przebyliśmy kolejne 50 kilometrów z Kociewia na Kaszuby przez Bartel Wielki, Bąk i Wiele – gdzie zagościliśmy na krótki odpoczynek w klimatycznym Ośrodku Wypoczynkowym eFKa Wiele,  aby niestrudzenie dotrzeć do mety w Dziemianach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym Kociewsko – Kaszubskim Rajdzie Rowerowym już za rok!
Do ùzdrzeni!!!

L.N.