Wakacje, przyroda, przygoda i… zła pogoda? Nic straconego! Książeczka dla dzieci „Młodzi tropiciele przyg(r)ody” pozwoli na ciekawą i mądrą zabawę na wakacjach nawet w razie niepogody. Dołączone do niej kolorowe karty memo zajmą uwagę maluchów, kiedy za oknem deszcz, a gdy się rozpogodzi – zacznie się przygoda!
Spacer po lesie zamieni się w poszukiwanie nie tylko liści, szyszek i kory, ale także tropów zwierząt! Wizyta w gospodarstwie agroturystycznym pozwoli dzieciom na poznanie różnic, między prawdziwą, a rysunkową krówką, świnką i kurką. Z książeczki najmłodsi dowiedzą się także, dlaczego nie można dokarmiać dzikich zwierząt, czemu ptaki odlatują na zimę, i jak to jest, że na północnej stronie drzewa jest mech, a na południowej nie.
Główny grant pozwoli nam na wydanie 2000 zestawów dla młodych tropicieli, które trafią do dzieci wypoczywających na Kaszubach. Dzięki temu kolejne pokolenie dowie się, jak piękna i bogata jest przyroda Kaszub, dobrze się przy tym bawiąc i wypoczywając.
atrakcje na kaszubach
atrakcje na kaszubach
Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” bierze udział w konkursie „OsadkowskiPOMAGA”. Pierwszy etap, czyli ocena wniosków konkursowych, jest już za nami! Nasz projekt decyzją jury dostał się do finałowej dziesiątki i teraz walczy w facebookowym głosowaniu. Nagroda główna to aż 10 000 zł! Drugie miejsce otrzymuje 5 000 zł. Jest o co walczyć! Każdy, kto posiada konto na Facebooku, może oddać swój głos na projekt „Młodzi tropiciele przyg(r)ody”, udostępnić post konkursowy i zachęcić do głosowania znajomych. Wystarczy wejść na profil Osadkowski SA, w poście konkursowym akcji „OsadkowskiPOMAGA” odnaleźć logo LOT „Serce Kaszub” i w tym miejscu polubić post, zostawiając „kciuk” lub „serduszko”. Link: https://www.facebook.com/osadkowski/
Dzięki temu zrealizujemy nasz projekt, a dzieci na wakacjach w Sercu Kaszub nawet w czasie deszczu nie będą się nudzić!