Zagłosuj na projekt “Młodzi tropiciele przyg(r)ody”!

atrakcje na kaszubach

Zagłosuj na projekt “Młodzi tropiciele przyg(r)ody”!

Wakacje, przyroda, przygoda i… zła pogoda? Nic straconego! Książeczka dla dzieci „Młodzi tropiciele przyg(r)ody” pozwoli na ciekawą i mądrą zabawę na wakacjach nawet w razie niepogody. Dołączone do niej kolorowe karty memo zajmą uwagę maluchów, kiedy za oknem deszcz, a gdy się rozpogodzi – zacznie się przygoda!

Spacer po lesie zamieni się w poszukiwanie nie tylko liści, szyszek i kory, ale także tropów zwierząt! Wizyta w gospodarstwie agroturystycznym pozwoli dzieciom na poznanie różnic, między prawdziwą, a rysunkową krówką, świnką i kurką. Z książeczki najmłodsi dowiedzą się także, dlaczego nie można dokarmiać dzikich zwierząt, czemu ptaki odlatują na zimę, i jak to jest, że na północnej stronie drzewa jest mech, a na południowej nie.

Główny grant pozwoli nam na wydanie 2000 zestawów dla młodych tropicieli, które trafią do dzieci wypoczywających na Kaszubach. Dzięki temu kolejne pokolenie dowie się, jak piękna i bogata jest przyroda Kaszub, dobrze się przy tym bawiąc i wypoczywając.

atrakcje na kaszubach

atrakcje na kaszubach

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” bierze udział w konkursie „OsadkowskiPOMAGA”. Pierwszy etap, czyli ocena wniosków konkursowych, jest już za nami! Nasz projekt decyzją jury dostał się do finałowej dziesiątki i teraz walczy w facebookowym głosowaniu. Nagroda główna to aż 10 000 zł! Drugie miejsce otrzymuje 5 000 zł. Jest o co walczyć! Każdy, kto posiada konto na Facebooku, może oddać swój głos na projekt „Młodzi tropiciele przyg(r)ody”, udostępnić post konkursowy i zachęcić do głosowania znajomych. Wystarczy wejść na profil Osadkowski SA, w poście konkursowym akcji „OsadkowskiPOMAGA” odnaleźć logo LOT „Serce Kaszub” i w tym miejscu polubić post, zostawiając „kciuk” lub „serduszko”. Link: https://www.facebook.com/osadkowski/

Dzięki temu zrealizujemy nasz projekt, a dzieci na wakacjach w Sercu Kaszub nawet w czasie deszczu nie będą się nudzić!