Zielony Punkt Kontrolny „STRZELNICA” jest koncepcją udostępniania lasu z wykorzystaniem elementów orientacji sportowej. W celu uatrakcyjnienia Twojego wypoczynku Nadleśnictwo Kościerzyna przygotowało w lesie 38 punktów kontrolnych w postaci drewnianych słupków. Część słupków znajduje się  przy drogach i ścieżkach, inne natomiast ukryte są głębiej w lesie: na pagórkach,  w dołkach czy bagienkach. Każdy z  tych punktów ma swój indywidualny numer oraz zaopatrzony jest w trzy różne rodzaje potwierdzenia Twojej obecności – perforator, kod QR oraz TAG NFC. To od Ciebie zależy, którą formę wybierzesz. Jak zacząć?

Długości tras mierzone są w linii prostej pomiędzy punktami.
Potwierdzenie punktów na mapach tradycyjnych (papierowych) odbywa się przez użycie perforatora i odciśnięcie kodu dziurkowego w odpowiednim miejscu tabeli na obrzeżu mapy.
Możesz również pobrać aplikację mobilną MOBO, która pozwala na korzystanie z elektronicznego systemu potwierdzania punktów. Aplikacja pobiera całą mapę ze wszystkimi punktami, a sam decydujesz, które chcesz odszukać.
Potwierdzenie punktów wykonasz skanując kod QR znajdujący się na górze słupka lub przeciągając telefon (z obsługą technologii NFC) z góry do dołu tabliczki z kodem QR.
Zaopatrz się w mapę, zabierz kompas, zaproś rodzinę,  przyjaciół do wspólnej zabawy i ruszaj na poszukiwania!!!
źródło: Nadleśnictwo Kościerzyna