W ubiegłą sobotę 2 września na Półwyspie Lipa wspólnie z wodniakami zakończyliśmy wakacje XVI Regatami o Srebrną Szeklę Przystani Lipa. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wiela, Karsina i Okolic, Camping Półwysep Lipa oraz Wójt Gminy Karsin.
Regaty o Srebrną Szeklę od kilku lat są największą imprezą żeglarską powiatu kościerskiego, wielokrotnie nagradzaną przez Wdzydzkie Towarzystwo Żeglarskie za najlepiej zorganizowaną imprezę żeglarską Pucharu Jezior Wdzydzkich. I taka też okazała się tegoroczna, szesnasta już edycja tej imprezy!
Pomimo coraz bardziej jesiennej pogody, uczestnikom imprezy dopisywały humory, a liczne atrakcje przygotowane tego dnia przez organizatorów cieszyły się zainteresowaniem dzieci i dorosłych. Na najmłodszych czekały ciekawe animacje i wspaniałe przejażdżki konne, starsi z podziwem oglądali walki sumo czy bitwę na łuki. Szczególnie widowiskowy okazał się pokaz ratownictwa strażackiego zorganizowany przez OSP Karsin, a wspólne przeciąganie liny rozbudziło w uczestnikach ducha rywalizacji.
W pikniku uczestniczyła również Lokalna Organizacja Turystyczna ,,Serce Kaszub” zachęcając do zwiedzania i poznawania niezwykłego regionu Kaszub. Mapy, foldery i inne wydawnictwa turystyczne cieszyły się sporym zainteresowaniem, choć odwiedzający niejednokrotnie wykazywali się dużą wiedzą i znajomością terenu. A o terenie, przyrodzie i ekologii swoją wiedzą z uczestnikami dzielili się pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.
L.N.