26 sierpnia 2023 roku w Kompleksie Wypoczynkowym „Półwysep Lipa” w Lipach koło Wdzydz Tucholskich odbyły się XXI Regaty o Srebrną Szeklę Półwyspu Lipa i Puchar Wójta Gminy Karsin. Regaty tradycyjnie odbywały się przy okazji imprezy na zakończenie letnich wakacji.

W XXI Regatach udział brało 50 jachtów, w klasach: T1, T2, T3, SPORT, OMEGA, MARINER 19. Łącznie to około 200 uczestników wszystkich załóg. W każdej kategorii zostali uhonorowani pucharami, szeklami i dyplomami zwycięzcy trzech pierwszych miejsc. Puchar- nagrodę specjalną otrzymała drużyna, która podczas zawodów zachowywała się najbardziej uczciwie, honorowo i nie poddawała się, nawet pomimo „wywrotki” na wodzie.
Na zakończenie regat odbyła się loteria fantowa, w której mógł wziąć udział każdy kto wypełnił los zgłoszeniowy. Do wygrania był telewizor, rower miejski oraz wyciskarka wolnoobrotowa.

Poza opisanymi regatami, na terenie całego Kompleksu przygotowano mnóstwo wspaniałych atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Były to między innymi zabawy integracyjne takie jak zorbing, „walki” gladiatorów, czy piwna marionetka. Dla dzieci przygotowano park z dmuchanymi zjeżdżalniami, mega bańki, malowanie twarzy, a także zabawa z animatorem i DJ. Nie zabrakło też pokazu strażackiego z lokalnego OSP Karsin, którzy przyjechali zabawiać gości nowym wozem strażackim.

W godzinach wieczornych odbył się otwarty koncert zespołu reggae DUBSKA z Bydgoszczy. Występ wywołał wiele pozytywnych emocji i przyciągnął tłumy gości.

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” uczestniczyła gościnnie w wydarzeniu, przedstawiając gościom ośrodka, turystom, ofertę turystyczną regionu, jednocześnie zachęcając do powrotu na Kaszuby w przyszłości.

A.L.