Wystawa „Muzeum do zabawy?” zorganizowana przez Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich otrzymała wyróżnienie w kategorii „wystawy etnograficzne” w konkursie Sybilla 2017.
Jest to prestiżowa nagroda, a o jej randze świadczy fakt, że w tej samej kategorii nagrodę i wyróżnienia otrzymały: Muzeum Miejskie w Żorach, Muzeum Narodowe w Poznaniu i Muzeum Narodowe w Warszawie.
Zapraszamy do odwiedzania Muzeum we Wdzydzach – popularnego „skansenu” – a jako zachętę zamieszczamy opis wystawy i zdjęcia wyróżnionej ekspozycji:
Co to jest muzeum etnograficzne? Skąd pochodzi nazwa „skansen”? Jak i dlaczego powstają kolekcje muzealne? Na te i wiele innych pytań staramy się odpowiedzieć na wystawie „Muzeum do zabawy?”. 
Wystawa została urządzona w przeniesionym do muzeum budynku z Osieka i jest skierowana do dzieci oraz ich opiekunów. Zarówno przekaz, jak i forma prezentacji mają na celu zaciekawić i twórczo zaangażować najmłodszych odbiorców. Chcemy w atrakcyjny, przystępny i nowoczesny sposób zwrócić ich uwagę na historię powstania Kaszubskiego Parku Etnograficznego, przedstawić ogólną ideę, która przyświecała tworzeniu pierwszych muzeów na wolnym powietrzu, umożliwić zrozumienie istoty powstawania kolekcji i pracy etnologów, antropologów oraz etnografów a także sprawić, by dziecięca publiczność muzealna mogła czerpać wiedzę poprzez aktywną zabawę. 
Elementem towarzyszącym wystawie jest publikacja „Małe światy” – dzięki niej będzie można zabrać kawałek muzeum do domu. Treść książki jest ściśle powiązana ze scenariuszem ekspozycji. Kolorowe, ciekawe graficznie i niekiedy dowcipne ilustracje opracowane m. in. w oparciu o materiały archiwalne M-KPE obrazują historię oraz charakter pracy muzeum skansenowskiego. Zarówno na wystawie, jak i w książce chcemy pokazać, że każdy z nas może być badaczem – etnologiem, antropologiem, muzealnikiem, że tworzenie własnych, autorskich kolekcji może być świetną, rozwijającą zabawą, a kolekcjonowanie (przedmiotów, opowieści, historii) – początkiem wielkiej, życiowej przygody.