Wakacje, urlop, wypoczynek – te myśli krążą w naszych głowach od kilku miesięcy. Panująca na świecie epidemia koronawirusa spowodowała nie tylko zagrożenie zdrowia, ale także zmusiła nas do zmiany sposobu życia i funkcjonowania.

Mamy dla Was #challenge !
➡️Włącz się do akcji #BezpieczniewSercuKaszub
➡️Opublikuj na portalu społecznościowym zdjęcie z hasztagiem #BezpieczniewSercuKaszub ukazujące, jak wypoczywasz w powiecie kościerskim- Sercu Kaszub.
Autor zdjęcia otrzyma od nas gadżet w kaszubskim stylu!
Dodatkowo, aż do końca września, będziemy wybierać zdjęcie tygodnia, którego autor otrzyma coś ekstra…

Skąd mamy pewność, że przebywanie na naszych terenach jest bezpieczne?Przede wszystkim przestrzegamy wszystkich zasad, które minimalizują zagrożenie. Ponadto, w czasach, gdy wciąż boimy się o siebie i najbliższych, pamiętajmy, że nic tak nie poprawia samopoczucia, jak przebywanie na łonie natury, której w Sercu Kaszub nie brakuje. Przyroda działa kojąco na nasze organizmy – niweluje stres, poprawia samopoczucie, usprawnia krążenie krwi, zapewnia dostęp do czystego powietrza, czy też reguluje działanie układu odpornościowego.

Poza tym, obszar Powiatu Kościerskiego – Serca Kaszub, obejmuje 1,166 km2 (1.166.000.000 m2). Ilość mieszkańców to około 71.000 osób, co w przeliczeniu: 1 osoba/15m2 oznacza, że mieszkańcy zajmują 0,09 % bezpiecznej powierzchni powiatu. A to oznacza, że mamy bardzo dużo miejsca, by przyjąć wielu podróżujących w Sercu Kaszub!

Zapraszamy na bezpieczny wypoczynek w Sercu Kaszub!

A.L.