Zakończenie wakacji - XVII Regaty o Srebrną Szeklę Przystani Lipa

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Zakończenie wakacji – XVII Regaty o Srebrną Szeklę Przystani Lipa

1 września 2018

Jak co roku, gdy czas wakacji dobiega końca na Półwyspie Lipa odbywa się ostatnia w Pucharze Jezior Wdzydzkich impreza żeglarska. Tegoroczna impreza to już XVII Regaty o Srebrną Szeklę Przystani Lipa i Puchar Wójta gminy Karsin.

Regaty na Półwyspie Lipa to nie tylko rywalizacja sportowa żeglarzy, ale również wiele atrakcji. Zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych przewidziane są konkurencje i zabawy takie jak: mega twister, zapasy w strojach sumo, bitwa na łuki, jenga XXL, ruroskoczki, mega siatkówka, piłkarze w spódnicach, malowanie buziek, przejażdżki konne i wiele innych.

Tradycyjnie odbędą się także wzbudzające ogromne emocje zawody w przeciąganiu liny kobiet i mężczyzn – tu również oczekują na wygranych medale i puchary. Wśród atrakcji nie może zabraknąć uwielbianego przez najmłodszych pokazu strażackiego, będącego nie tylko prezentacją umiejętności ratowniczych i sprzętu, ale również wspaniałą zabawą w strumieniach wody prosto z węży strażackich.

Prze cały czas trwania imprezy na Gości czeka Restauracja Letnia serwująca tradycyjne dania przygotowane z lokalnych składników. Szczególnie godne polecenia są ryby smażone, pierogi z kurkami, zupa rybna czy golonka w piwie, a na deser słynna szarlotka. Nie zabraknie również ulubionych przekąsek: domowego chleba ze smalcem i bigosu oraz zimnego piwa.

Podczas imprezy wśród wszystkich uczestników, którzy wypełnią los zostaną wylosowane atrakcyjne nagrody – telewizor Philips 50 cali 4K Ultra HD, stylowy rower miejski Goetze oraz tablet Huawei Media Pad T3 7 cali. Wieczór zwieńczony będzie koncertem szantowym zespołu Kingstone Kapitana w restauracji letniej.

Wstęp wolny, parking dostępny w godzinach 8.30-22.00 płatny 5 zł/jednorazowo.

Szczegóły

Data:
1 września 2018

Miejsce

Półwysep Lipa