Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

To będzie XXVI edycja Kościerskich Biegów Ulicznych, które są jedną z większych tego typu imprez na Pomorzu, organizowanych w ciągu roku. Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, Kościerskie Biegi Uliczne, podobnie jak kilka innych takich zawodów organizowanych w ostatnim czasie, odbędą się w tradycyjnej formie. Zmieni się jedynie ich lokalizacja. Start i meta będzie zlokalizowana na Stadionie Miejskim przy ulicy Kamiennej w Kościerzynie. Miejscem rozgrzewki będzie najprawdopodobniej stare boisko Kaszubii, natomiast przebieralnie będą usytuowane w namiotach. Organizatorzy zapewniają posiłek po zakończonym biegu. Uczestnicy zawodów będą mogli pozostawić swoje samochody przy ul. Dworcowej na parkingu przy parku (około 400 metrów od stadionu), a także przy stadionie.
Uczestnicy Biegu Głównego swój udział w imprezie mogą zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej: elektronicznezapisy.pl. Termin zgłoszeń upływa 9 października o godz. 23.59. Wszyscy ci, którzy tego nie zrobią, będą mogli się zarejestrować w biurze zawodów do godz. 11.
Głównym organizatorem Kościerskich Biegów Ulicznych są: Kościerski Uczniowski Klub Sportowy Remus Kościerzyna, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz miasto Kościerzyna.
Głównym celem zawodów jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, a także stworzenie możliwości sprawdzenia się w rywalizacji sportowej. Będzie to również okazja do promocji tej dyscypliny sportu wśród mieszkańców powiatu kościerskiego.

Szczegóły

Data:
17 października, 2020
Czas:
09:00

Miejsce