VII Bieg Przyjaźni

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

VII Bieg Przyjaźni

Październik 12 @ 11:00 - 13:00

W sobotę 12 października do Przyjaźni zawita około 700 miłośników aktywności fizycznej. Przed nami wielki finał Kaszuby Biegają – największej imprezy biegowej na Kaszubach. Biegacze z całego kraju zmierzą się z dystansem 5 i 10-kilometrowym.

Przed nami wielki finał Kaszuby Biegają – największej imprezy biegowej na Kaszubach oraz VI Festiwal Zdrowia, w ramach których VII Bieg Przyjaźni, bieg Przyjaźń na 5, biegi dzieci z cyklu Małe Kaszuby Biegają, II Kaszubska Parada Rowerowa pod patronatem Czesława Langa oraz marsz nordic walking i biegi towarzyszące dla rodzin.

10-kilometrowa trasa biegu głównego wiedzie przez urokliwe wsie gminy Żukowo – Przyjaźń, Glincz, Skrzeszewo. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę w kaszubskich barwach, a na mecie pamiątkowy medal. Najszybsi uczestnicy otrzymają nagrody finansowo-rzeczowe. Imprezę zakończy losowanie nagród.

W Przyjaźni pobiegną również na 5 km, w finalnym biegu cyklu KB na 5. Rywalizacji podejmą się także dzieci i młodzież, które również pobiegną po raz ostatni w ramach akcji Małe Kaszuby Biegają. Przygotowano także bieg przedszkolaka na 100 m oraz bieg dla rodzin na 1200 m.

Uczestnicy biegu głównego przebiegną, rowerzyści przejadą, a uczestnicy marszu nordic walking przejdą przez Glincz. Tam na piątym kilometrze mieszkańcy przygotowują specjalną strefę kibica, w której będą dopingować sportowców.

Zapisy na biegi trwają do 9 października. Będzie także możliwość rejestracji w dniu wydarzenia. Rejestracja trwa: https://zapisy.info

Szczegółowy program imprezy: http://biegprzyjazni.cyklkb.pl/bieg-przyjazni-news/180-bieg-przyjazni-news/1810-prog-przyjazn

Szczegóły

Data:
Październik 12
Czas:
11:00 - 13:00

Miejsce

Przyjaźń