Powiatowe Obchody Światowego Dnia Chorego w Kościerzynie

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Powiatowe Obchody Światowego Dnia Chorego w Kościerzynie

Luty 11 @ 10:00

światowy dzień chorego

Starosta kościerski oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie zapraszają na Powiatowe Obchody Światowego Dnia Chorego. W ramach obchodów odbędzie się otwarcie nowych pomieszczeń dla WTZ w Kościerzynie, msza święta oraz koncert Rudiego Schubertha.

11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Wydarzenie to świętowane jest także już od wielu lat w powiecie kościerskim. Przez 15 lat połączone było z wręczeniem Medali im. Matki Teresy z Kalkuty, a więc honorowaniem wszystkich tych, którzy pomagają osobom niepełnosprawnym i chorym. W tym toku Powiatowe Obchody Światowego Dnia Chorego odbędą się w zmienionej formule.

Poniedziałkowe uroczystości zainauguruje uroczyste otwarcie i poświęcenie nowych pomieszczeń Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kościerzynie (godz. 10.00). W południe w parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie odprawiona zostanie msza święta w intencji chorych. Następnie, o godzinie 13.30, starosta kościerski i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zapraszają do Hali Sportowej “Sokolnia”, gdzie odbędzie się prezentacja stoisk organizacji pozarządowych i jednostek, których codzienna praca i działalność związana jest z osobami niepełnosprawnymi i chorymi.

Wspólne świętowanie zwieńczy występ znanego polskiego piosenkarza Rudiego Schubertha.

Szczegóły

Data:
Luty 11
Czas:
10:00

Miejsce

Kościerzyna