Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kościerzynie

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kościerzynie

11 listopada 2018

atrakcje na kaszubach

Przed nami Święto Niepodległości! Świętuj razem z nami Setną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości!
Władze samorządowe Powiatu Kościerskiego serdecznie zapraszają na Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości, organizowane w ramach Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Powiecie Kościerskim w dniu 11 listopada br.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 w Kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” oraz uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Ok. godz. 13.10 odbędzie się przemarsz korowodu ulicami miasta, do udziału w którym serdecznie zapraszamy naszych Mieszkańców.

Przemarsz odbędzie się ul. Świętojańską, Józefa Wybickiego, Lubomira Szopińskiego, Wojska Polskiego, Gdańską, Dworcową pod przewodnictwem Orkiestry Dętej „Begama” z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Kościerzynie, do Grobu Nieznanego Żołnierza i Pomnika Chrystusa Króla, gdzie złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Po uroczystościach przy Grobie i Pomniku, zapraszamy wszystkich na godz. 14.30 do Ogródka Jordanowskiego, gdzie odbywać się będzie Piknik Patriotyczny z wieloma atrakcjami towarzyszącymi, takimi jak m.in. wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, strzelanie o Tarczę i Szablę Starosty Kościerskiego, organizowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Kościerzynie, rozpoczęcie XI Rajdu Niepodległości, konkursy oraz ognisko i grochówka dla wszystkich uczestników.
Po zakończeniu Pikniku w Ogródku Jordanowskim, serdecznie zapraszamy do Hali Sportowej „Sokolnia”, gdzie odbędzie się finał Rajdu Niepodległości.
Gorąco zachęcamy do udziału w uroczystościach!

Szczegóły

Data:
11 listopada 2018

Miejsce

Kościerzyna