Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Zapraszamy na Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Władze samorządowe Powiatu Kościerskiego serdecznie zapraszają na Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada br.

Uroczystości związane z 105. Rocznicą Odzyskania Niepodległości rozpoczną się o godz. 12.00 w Kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny (zbiórka Pocztów Sztandarowych o godz. 11.50 przed wejściem do Kościoła). Ok. godz. 13.00 odbędzie się przemarsz uroczystego korowodu ulicami Miasta Kościerzyna, do udziału w którym serdecznie zapraszamy naszych Mieszkańców.

Przemarsz, pod przewodnictwem Orkiestry Dętej „Begama” z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Kościerzynie, odbędzie się ulicami: Świętojańska, Rynek, Gdańska, Wojska Polskiego, Dworcowa, do Grobu Nieznanego Żołnierza i Pomnika Chrystusa Króla, gdzie odbędzie się główna część uroczystości.

Jak co roku, obchodom Święta Niepodległości towarzyszyć będzie Strzelanie o Tarczę i Szablę Starosty Kościerskiego, organizowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Kościerzynie oraz Rajd Niepodległości, organizowany już po raz szesnasty.

Szczegóły

Data:
11 listopada, 2023
Czas:
12:00 - 19:00

Miejsce

 Starostwo Powiatowe w Kościerzynie, 3 Maja 9 C