Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Szanowni, Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” serdecznie zaprasza na Piknik Edukacyjny i wspólne sadzenie drzew pn. „Serce Kaszub to piękna kraina, więc zamiast auta weź rower i wspieraj nasz klimat”.

W malowniczej miejscowości Przytarnia w otoczeniu wieży widokowej oraz ścieżki rowerowej utworzyliśmy „Mini Park Edukacyjny” z tablicami edukacyjnymi i interaktywnymi – informującymi o zapobieganiu zanieczyszczeniom i ochronie środowiska przed emisją szkodliwych pyłów  i gazów. Dnia 18 sierpnia br. w godz. 11:00-13:00 uprzejmie Państwa zapraszamy na oficjalne parku. Z tej okazji przygotowaliśmy Piknik Edukacyjny z wieloma atrakcjami m.in.:

– warsztaty edukacyjne,
– poczęstunek,
– wspólne sadzenie drzew,
– darmowe sadzonki roślin dla pierwszych 100 osób,
– przyrodnicza lekcja w terenie.

W wyniku niskiej emisji do środowiska dostaje się wiele szkodliwych substancji, które między innymi przenikają do wód i gleb tworząc degradację środowiska. Pomimo tego, że świadomość społeczeństwa na temat zanieczyszczania środowiska jest coraz większa to w powietrzu w dalszym ciągu pojawiają się szkodliwe pyły. Skutki niskiej emisji czują nie tylko ludzie, ale również odbija się to na przyrodzie. W ramach realizowanego projektu chcemy w sposób łatwy, przyjemny i ogólnodostępny przekazać najważniejsze informacje o przeciwdziałaniu zanieczyszczania środowiska oraz zachęcić mieszkańców i turystów do podejmowania chociaż najmniejszych decyzji skutkujących zminimalizowaniem emisji zanieczyszczeń. Wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja wspólnego sadzenie drzew, gdyż jest to nie tylko dobra forma integracji, a również kształtuje poczucie odpowiedzialności za przestrzeń publiczną. Liście drzew działają jak swoiste filtry, wchłaniając w procesie wymiany gazowej powietrze wraz z unoszącymi się pyłami i związkami chemicznymi, bądź adsorbując je na powierzchni liści.

Zadanie pod nazwą „Serce Kaszub to piękna kraina, więc zamiast auta weź rower i wspieraj nasz klimat” dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szczegóły

Data:
18 sierpnia, 2023
Czas:
11:00 - 13:00

Miejsce

Przytarnia, przy wieży widokowej