Muzyczny weekend w Tawernie Żeglarskiej we Wdzydzach

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Muzyczny weekend w Tawernie Żeglarskiej we Wdzydzach

Lipiec 5 - Lipiec 6

Stanica Wodna PTTK we Wdzydzach zaprasza na kolejny muzyczny weekend. Na scenie pojawi się duet Krzysztof Wałecki i Darek Pietrzak oraz zespół Drake.

piątek, 5 lipca – Vintage- Akustycznie, czyli duet Krzysztof Wałecki i Darek Pietrzak. Duet wykonuje szereg znakomitych coverów w aranżacji na dwa głosy i dwie gitary akustyczne Krzysztof Wałecki – kompozytor, autor tekstów, gitarzysta i wokalista. Wokalista legendarnego “Oddziału Zamkniętego”, twórca i autor wszystkich kompozycji zespołu VINTAGE. Darek Pietrzak – wokalista, gitarzysta, kompozytor, twórca i lider zespołu “Parkway” .

sobota, 6 lipca koncertuje zespół Drake – zespół Drake wyewoluował z dawniejszej formacji szantowej o nazwie Sir Francis Drake stworzonej na początku lat 90. przez grupę znajomych z Częstochowskiego podwórka. Pod tą nazwą koncertował m.in. na Bałtyckim Festiwalu Piosenki Morskiej w Gdyni, Yapie czy Nocy Folkowej.

Drake jako taki powstał w styczniu 2004 roku, by zagrać koncert z okazji Dnia Świętego Patryka w Częstochowie. Sześcioosobowy wówczas skład postanowił jednak kontynuować działalność grając na zmianę stare piosenki Sir Francisa Drake’a oraz aranżacje tradycyjnych utworów irlandzkich. Skład powiększył się wkrótce o dwie osoby i zespół zaczął startować w przeglądach i konkursach.

Pierwszym sukcesem było zwycięstwo na festiwalu “Morskie Opowieści” w Morsku w 2004 roku, później przyszły kolejne – tytuł laureata na Shanties 2005 w Krakowie, drugie miejsce na Szantach we Wrocławiu w 2005 roku i pierwsze w 2006.

Koncerty rozpoczynają się o godz. 21.00.

Wstęp wolny.

Szczegóły

Start:
Lipiec 5
Koniec:
Lipiec 6

Miejsce

Stanica Wodna PTTK we Wdzydzach