Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.
W dniach 27 do 31 lipca 2022 r. na scenach Brus, Czerska, Kościerzyny, Wdzydz i Wiela wystąpi 14 grup folklorystycznych z 7 krajów Chorwacji, Hiszpanii, Kolumbii, Meksyku, Serbii, Słowacji i Ukrainy oraz z Polski. Zespoły folklorystyczne z Kaszub: Bławatki z Chojnic, Kaszubskie Nuty z Wielkiego Klincza, Kaszuby z Wiela i Karsina, Zespół Pieśni i Tańca Kościerzyna z Kościerzyny, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej Kaszuby z Chojnic, Zespół Ziemia Czerska z Czerska oraz Zespół Pieśni i Tańca Krëbane z Brus w tym grupy: Krëbane, Młodzi Krëbane, Dzôtczi, Purtki, Gwiżdże, Krebanulczi i Małe Krebanulczi.
„Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” rozpoczną się barwnym korowodem, który w środę 27 lipca 2022 r. wieczorem (godz. 19.00) przejdzie ulicami Wiela wprost na scenę przy jeziorze, gdzie odbędzie się KONCERT INAUGURACYJNY FESTIWALU.
Przez następnych kilka dni tj. od czwartku 28 lipca do soboty 30 lipca, nasi goście z zagranicy oraz gospodarze będą występować równolegle na pięciu scenach w powiecie chojnickim i kościerskim. Niewątpliwie będzie to wspaniała okazja, by podziwiać kulturę z różnych miejsc kuli ziemskiej, a jednocześnie zaprezentować i zareklamować nasz rodzimy folklor.

Szczegóły

Start:
27 lipca, 2022 19:00
Koniec:
31 lipca, 2022 18:00