Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Gmina Kościerzyna zaprasza na  XVIII Letnie Spotkania z Nauką w roku  2020 w Ośrodku Pracy Twórczej IBW PAN nad jeziorem Wdzydze. Spotkania odbywają się w każdą sobotę od 4 lipca do 22 sierpnia o godz. 20.00. Wstęp wolny!
W lipcu i sierpniu, w ramach Letnich Spotkań z Nauką, w  każdą sobotę o godzinie 20.00, w Ośrodku Pracy Twórczej IBW PAN w Czarlinie-Skoczkowie zostaną ponownie wygłoszone  ok. 45 minutowe wykłady z różnych dyscyplin o charakterze popularnonaukowym, upowszechniające wyniki prowadzonych w Polsce badań. Po każdym wykładzie będzie miała miejsce dyskusja, a następnie bezpośrednie spotkanie z wykładowcą przy kawie i herbacie.
Organizacja każdego Spotkania będzie spełniała ograniczenia wymagane w celu ochrony przed rozprzestrzenieniem COVID-19.
Program XVIII Letnich Spotkań z Nauką w roku 2020
“Letnie Spotkania z Nauką” organizowane są przez Instytut Budownictwa Wodnego Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku, Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie oraz Uniwersytet Gdański reprezentowany przez Wydział Historyczny UG przede wszystkim dla mieszkańców Ziemi Kościerskiej i gości przebywających na Kaszubach. Przy Letnich Spotkaniach przyjmujemy zasadę, że nawet o trudnych sprawach wykładowcy powinni mówić językiem zrozumiałym dla uczniów szkoły średniej. Uważamy, że nasza inicjatywa może nie tylko stanowić pewnego rodzaju atrakcję dla wczasowiczów przebywających w okolicach Wdzydz, lecz również pełnić rolę edukacyjną w Regionie. W odróżnieniu od innych „festiwali nauki”, które zazwyczaj trwają od 2 do 3 dni i organizowane są w dużych ośrodkach miejskich, nasze „Spotkania” rozłożone są w okresie 2 miesięcy i odbywają się w sercu Kaszub. Są przez to łatwiej dostępne i pozwalają nie tylko poszerzyć wiedzę, ale również nawiązać bezpośredni kontakt z wybitnymi przedstawicielami nauki polskiej.
Jesteśmy przekonani, że „Letnie Spotkania z Nauką” nie tylko wzbogacają ofertę lokalnych imprez kulturalnych i podniosą atrakcyjność turystyczną tej części Kaszub, lecz również są okazją do wyrównywania szans społecznych poprzez bezpośredni dostęp lokalnego środowiska nauczycieli oraz uczniów z obszarów wiejskich do wybitnych przedstawicieli nauki, stworzą platformę do swobodnej dyskusji oraz przyczynią się do upowszechnienie wyników polskich badań naukowych.
Wstęp na wszystkie imprezy „Letnich Spotkań z Nauką”  jest bezpłatny!!!
Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tej popularno-naukowej imprezie.
Jak dojechać na Spotkania:
– z Gdańska
– z Kościerzyny
– od szosy Wąglikowice – Wdzydze
Szczegółowych informacji o „Spotkaniach” udzielają reprezentanci Organizatorów:
Dr hab. inż. Marek Kulczykowskiprof. nadzw. IBW PAN
Instytut Budownictwa Wodnego PAN
tel.:+58 552 20 11
e-mail: marekkulczykowski@ibwpan.gda.pl
Prof. dr hab. Ewa Kulczykowska
Instytut Oceanologii PAN w Sopocie
Rada Upowszechniania Nauki PAN
tel.: +58 731 17 62
e-mail: ekulczykowska@iopan.gda.pl
Dr Wacław Kulczykowski
Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego
tel.:+58 523 24 27
e-mail: waclaw.kulczykowski@ug.edu.pl

Szczegóły

Data:
22 sierpnia, 2020
Czas:
20:00

Miejsce