Gminny Dzień Seniora w Kościerzynie

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Gminny Dzień Seniora w Kościerzynie

1 października 2018 @ 10:00 - 14:00

W najbliższy poniedziałek w ramach programu Grupy Energa “Dynamiczni seniorzy z energią” osoby w szlachetnym wieku 55+ będą mogły spotkać się w Kościerzynie, aby wzbogacić swoją wiedzę na temat bezpiecznego i zdrowego stylu życia. W programie zajęcia warsztatowe, wykłady, bezpłatne konsultacje medyczne.

Program Grupy Energa “Dynamiczni seniorzy z energią” dedykowany jest osobom w wieku 55+ , które chcą aktywnie spędzać czas.

Celem działań podjętych w trakcie Gminnego Dnia Seniora jest nie tylko poprawa kondycji, zdrowia, ale również integracja i wzbogacenie oferty kulturalnej przeznaczonej dla osób starszych.

Będzie można zapoznać się z cyklem wykładów na temat bezpieczeństwa seniorów i korzyściach płynących z oswojenia się z internetem.Ponadto zostanie poruszony problem oszustw dokonywanych na seniorach – wyłudzenia pieniędzy, niekorzystne oferty, fałszywe umowy. Jak się ich ustrzec i co zrobić gdy jednak podpiszemy niekorzystną umowę? Tego dowiemy się dzięki współpracy z policją i zaproszonymi gośćmi.

Specjalnie dla seniorów przygotowano bazę wiedzy w postaci artykułów i materiałów na temat zdrowia, bezpieczeństwa i stylu życia. Będzie można uzyskać poradniki i kalendarze zawierające przepisy i ciekawostki na każdy dzień.

 

źródło: koscierskie.info

Szczegóły

Data:
1 października 2018
Czas:
10:00 - 14:00

Miejsce

Kościerzyna, sala kinowa kina Remus, ul. 3 Maja 9