Confusion Project - Kościerzyna 21.10 / Finding True Nature 2018

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Confusion Project – Kościerzyna 21.10 / Finding True Nature 2018

21 października 2018 @ 19:00 - 20:30

Koncert w Starym Browarze Kościerzyna

Zespół Confusion Project wyrusza w pierwszą część trasy FINDING TRUE NATURE. Trasa promuje najnowszy album trio, suitę jazzową PRIMAL. Album koncepcyjny zostanie wykonany na koncertach w całości razem z utworami z poprzednich płyt.

Michał Ciesielski – grand piano, Piotr Gierszewski – bass guitar, Adam Golicki – drums

BILETY w cenie 25 zł przedsprzedaż i 30 zł w dniu koncertu przy wejściu

6 kwietnia 2018 roku została wydana płyta koncepcyjna trio jazzowego Confusion Project – PRIMAL. Jest to trzecia płyta zespołu po debiucie “How to Steal a Piano?” oraz drugim krążku “The Future Starts Now”. Płyta została wydana przez wydawnictwo SOLITON.
Confusion Project tworzą Michał Ciesielski – fortepian, Piotr Gierszewski – gitara basowa oraz Adam Golicki – perkusja.
PRIMAL to suita podzielona na części opowiadająca o podróży samotnego człowieka, który w kontakcie z przyrodą odnajduje swoją prawdziwą naturę i pierwotność. To historia o człowieku, który znajduje w sobie odwagę, by dać upust swoim marzeniom, instynktom i wyruszyć w nieznane. Uciekając od cywilizacji, zmagając się z trudnościami samotnej wędrówki przeżywa wielką przygodę, która pomaga mu odnaleźć zagubioną gdzieś dawno temu swoją naturę, pierwotną wrażliwość.
Płyta PRIMAL to jeden utwór ilustracyjny podzielony na rozdziały. Jest to monolog głównego bohatera, o którym zespół opowiada muzyką. Usłyszeć można w nim tętniące życiem lasy, szumiące potoki, świeży, górski wiatr jak i mozolną wspinaczkę nagrodzoną pięknymi pejzażami. Tworząc album, zespół miał nadzieję, że Słuchacz wcieli się w głównego bohatera suity PRIMAL i przeżyje tą podróż na swój unikalny sposób.
Płyta została zarejestrowana przez Ignacego Gruszeckiego w znakomitym studio Monochrom.
Stronę graficzną albumu stworzył niemiecki grafik Daniel Latsch, a za materiały promocyjne video, teledyski oraz making of odpowiada Radosław Mroczek.
Materiały video oraz grafika albumu powstała pod honorowym patronatem Parku Narodowych Gór Stołowych. PNGS jest wyjątkowym partnerem płyty PRIMAL.

Michał Ciesielski o płycie PRIMAL:
“Po nagraniach oraz trasie promującej płytę “The Future Starts Now” było dla mnie jasne, że trzeci album musi być czymś kompletnie innym od poprzednich płyt. Wraz z kolejnymi koncertami nasza muzyka zaczęła ewoluować i dotychczasowa formuła zespołu przestała nam wystarczać. Gdy przyszedł mi do głowy pomysł, aby stworzyć płytę koncepcyjną byłem przekonany, że to dobry kierunek!
Często spotykaliśmy się z opinią, że nasze utwory mają pierwiastek ilustracyjny, że opowiadają jakieś historie. Przy poprzednich wydawnictwach każda kompozycja była oddzielną opowieścią, teraz stworzyliśmy jedną opowieść podzieloną na rozdziały. Historia opowiadana w PRIMAL to moja interpretacja kontaktu człowieka z naturą, zarówno w kontekście przyrody jak i natury ludzkiej. Pisząc suitę musiałem odpowiedzieć sobie na pytanie, co w muzyce jest dla mnie naturalne? Jaka jest moja natura jako artysty? Jak muzyką oddać jednoczesne piękno i surowość przyrody?
Przyszedł mi pomysł, aby opisać człowieka, który codziennie wybiera się na przechadzkę do starego dębu tuż za miastem, żeby na chwilę oderwać sie od rzeczywistości. Jednego dnia spontanicznie decyduje się nie wracać i pójść dalej, spojrzeć szerzej na świat, który go otacza.
Tak rozpoczyna się płyta PRIMAL i podróż, którą mam nadzieję, że każdy słuchacz przeżyje w wyjątkowy i unikalny sposób utożsamiając się z główną postacią.”

17.10 – Wrocław, Klubogaleria Szajba
19.10 – Wałbrzych, A’ Propos
21.10 – Kościerzyna, Stary Browar
25.10 – Olsztyn, Jazz Bar Galeria Usługa
26.10 – Lidzbark Warmiński, Hotel Krasicki
28.10 – Łomża
30.10 – Elbląg, Mjazzga
2.11 – Warszawa, Worek Kości
3.11 – Sopot, Teatr Boto
4.11 – Kraków, Harris Piano Jazz Bar
5.11 – Łódź, KIJ – Multitap & Cocktail Bar
6.11 – Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury
/więcej dat: tba
/druga część trasy planowana jest na pierwszy kwartał 2019

OFFICIAL PARTNERS
JAZZ FORUM || JAZZPRESS || LABORATORIUM MUZYCZNYCH FUZJI || POLISH JAZZ || LONGPLAY
PARK NARODOWY GÓR STOŁOWYCH || ZAMEK MIĘDZYLESIE

Szczegóły

Data:
21 października 2018
Czas:
19:00 - 20:30

Miejsce

Kościerzyna Stary Browar