Ładowanie Wydarzenia

W dniach 3-4 sierpnia w Wielu odbędzie się „Wielewski Turniej Gawędziarzy o Nagrodę Hieronima Derdowskiego – Dni Kultury Regionalnej na Zaborach”. To wyjątkowe wydarzenie ma na celu kultywowanie, rozwijanie i propagowanie sztuki gawędziarskiej.

Turniej gawędziarski w Wielu odbędzie się już po raz 47. Tegoroczna edycja wydarzenia nosi nazwę „Wielewski Turniej Gawędziarzy o Nagrodę Hieronima Derdowskiego – Dni Kultury Regionalnej na Zaborach”. To prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy kochają gawędę, język kaszubski i regionalne dialekty. Wydarzenie będzie okazją do spotkania z twórcami ludowymi, rękodzielnikami i muzyką regionalną. Goście będą mogli zanurzyć się w autentycznej atmosferze Zaborów, regionie południowych Kaszub. Impreza adresowana jest do gawędziarzy z Kaszub, Kociewia i innych regionów Polski, twórców ludowych i wszystkich wielbicieli gawędy, kultury ludowej i rękodzieła.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie Jarmark Sztuki Ludowej „Wiele Rzeczy”. Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w warsztatach rękodzieła, które przybliżą im tajniki tradycyjnych technik rzemieślniczych. W programie zaplanowano także występy zespołów regionalnych oraz Kabaretu „Kùńda”.

Szczegóły

Start:
3 sierpnia 00:00
Koniec:
4 sierpnia 00:00

Organizator

Dom Kultury im. H. Derdowskiego w Wielu

Miejsce

Wiele- Scena nad jeziorem