W niecodziennej atmosferze dokonano w dniu 01.08.2019r. oficjalnego oddania do użytku przystani kajakowej w Kościerzynie. W uroczystości uczestniczyli m. in. parlamentarzyści w osobach poseł Małgorzaty Zwiercan i posła Stanisława Lamczyka, przedstawicieli radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego w osobach: Piotr Karczewskiego, Dariusz Męczykowskiego oraz przedstawicieli Instytucji dofinansowującej projekt. Oczywiście uczestniczyli także radni miasta Kościerzyna, Burmistrzowie i najważniejsze: mieszkańcy Kościerzyny.

W Kościerzynie rozpoczyna się 154 kilometrowy szlak kajakowy rzeki Wierzyca  kończący się jej wpływem do Wisły w mieście Gniew. Ksiądz proboszcz Antoni Bączkowski dokonał uroczystego poświęcenia przystani. Wszyscy, którzy uczestniczyli w otwarciu przystani nad jeziorem Wierzysko mogli popływać kajakiem i popiknikować przy ognisku. Polecamy to miejsce bo jest wyjątkowe, a jeszcze trwają wakacje i sezon kajakowy w pełni.

Przystań w Kościerzynie powstała z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie”.

Źródło: koscierzyna.gda.pl