?? Projekt „Kaszëbskô rozegracëjô” obejmował organizację 4 wydarzeń, które odbyły się w 4 różnych miejscowościach powiatu kościerskiego: Kościerzynie, Lipuszu, Głodowie i na Półwyspie Lipa.
▪️Wszystkie cztery imprezy zostały sfotografowane i sfilmowane, z uzyskanych materiałów został stworzony teledysk promujący kulturę Kaszub.
▪️Wydarzenia były okazją do zaprezentowania niematerialnego dziedzictwa kultury Kaszub. Wyzwaniem było przekazywanie atrakcyjności i unikalności rodzimej kultury młodszym pokoleniom oraz wykreowanie fascynacji dziedzictwem kaszubskim w tym, którzy nie uświadamiają sobie jakie to ważne.
▪️Podczas festiwali wystąpiły lokalne zespoły śpiewające w języku kaszubskim i tańczące w ludowych strojach. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach kaszubscy twórcy prowadzili warsztaty rękodzielnicze. Zaangażowanie Kół Gospodyń Wiejskich sprawiło, że uczestnicy mogli poznać dziedzictwo kulinarne i zasmakować kaszubskiej kuchni.
Zapraszamy do oglądania!
Teledysk „Kaszëbskô rozegracëjô”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Etnopolska. Edycja 2022.