Już 23 lutego 2020 roku w Garczynie k. Kościerzyny odbędzie się 9. edycja Biegu Morsa. Ruszyły elektroniczne zapisy.

Bieg Morsa odbędzie się w niedzielę, 23 lutego 2020r. w Garczynie /k Kościerzyny w Powiatowym Centrum Młodzieży o godzinie 11.50. Celem imprezy jest popularyzacja biegania i marszu Nordic Walking jako jednej z form rekreacji ruchowej, a także promocja morsowania jako zdrowego stylu życia. Organizatorzy zapraszają do udziału w czterech konkurencjach:

  • Bieg Tekstylnych – 7 km
  • Marsz Nordic Walking Tekstylni – 6 km
  • Bieg Niedźwiedzi Polarnych – 5,3 km
  • Marsz Nordic Walking Niedźwiedzi Polarnych – 5,3 km

Udział w biegu i marszu Niedźwiedzi Polarnych na dystansie 5,3 km mogą wziąć tylko osoby pełnoletnie jedynie w obuwiu, stroju kąpielowym oraz czapce i rękawiczkach. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany długości, dystansu lub dopuszczania dodatkowej odzieży nawet w ostatniej chwili w zależności od pogody (temperatury)

Impreza ma charakter otwarty. Pierwszych 420 osób, które się zgłoszą (do biegu lub marszu) oraz uiszcza opłatę startową, otrzyma okolicznościową pamiątkę. Organizatorzy gwarantują pamiątki tylko osobom zgłoszonym
elektronicznie do 16 lutego 2020 roku. Zapisy dostępne tutaj.

Organizatorami są Kościerski Klub Morsa Forrest Gump i gmina Kościerzyna przy współpracy z Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie.

Źródło: koscierski.info