Członkowie Stowarzyszenia LOT „Serce Kaszub” po raz dziesiąty zebrali się na Roboczym Spotkaniu Branży Turystycznej. W programie ujęte było omawianie najnowszych trendów w organizacji turystyki, kreowanych i promowanych przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną, przedstawienie obecnie prowadzonych i projektowanych działań Stowarzyszenia, a także podsumowanie sezonu letniego i dystrybucja najnowszych materiałów promocyjnych.
Ideą organizacji spotkań roboczych jest wzajemne poznawanie się podmiotów należących do LOT-u , dlatego miejscem spotkania była restauracja „Karczma” w przepięknie ulokowanym Ośrodku Wypoczynkowym LARGO w Borsku.
Na wstępie powitano nowe Członkinie: p. Agnieszkę, prowadzącą warsztaty dekorowania pierników kolorowym lukrem, działającą pod marką Z sercem robione oraz p. Izabelę, oferującą noclegi w domkach letniskowych o podwyższonym standardzie w Borsku-Jasnochówce.
Referat o nurcie slow tourism zaprezentowała Dyrektor PROT-u p. Krystyna Hartenberger-Pater. Obecni na zebraniu Członkowie Stowarzyszenia byli bardzo zaintresowani rozwiązaniami wskazywanymi przez prelegentkę. Spotkanie było okazją do dyskusji nt. kształtowania oferty turystycznej w taki sposób, aby odpowiadała na obowiązujące trendy. Poruszono kwestie trudności i szans, jakie wiążą się z wdrażaniem ofert dopasowanych do turystyki slow.
Po części konferencyjnej spotkanie przeniosło się na lotnisko w Borsku, gdzie do zachodu słońca odbywały się przeloty widokowe szybowcem, prowadzone przez firmę Spacery po niebie. Barwne, jesienne krajobrazy i ciepłe promienie słońca tworzyły zapierające dech w piersich widoki.