Dnia 29 sierpnia 2020 roku, tradycyjnie w ostatnią sobotę letnich wakacji, odbył się V Rodzinny Rajd Rowerowy, organizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną “Serce Kaszub”. W tym roku gościliśmy w Gminie Liniewo.

Zdjęcie: koscierski.info

Biuro rajdu oraz miejsce startu i mety znajdowało się na placu przed budynkiem urzędu Gminy Liniewo. W tym roku zgromadziliśmy 43 uczestników, lecz na ilość osób duży wpływ miała panująca pandemia i zmienna pogoda.

Obie trasy, MINI (22 km) oraz MAXI (46 km) wiodły przez tereny Gminy Liniewo, “zahaczając” sąsiadującą Gminę Skarszewy. Niezmiennie na trasach czekały poczęstunki- tym razem uczestnicy zostali ugoszczeni na Farmie Strusi Afrykańskich w Garczynie, gdzie mogli spróbować wyśmienitego bigosu na strusinie. Dodatkowo, ze względu na długość trasy, uczestnicy trasy MAXI mogli również odpocząć na pikniku w miejscowości Więckowy, gdzie pracownik LOT Serce Kaszub czekał na nich z wodą oraz chlebem ze smalcem i ogórkiem.

Obie trasy zostały przejechane bez większych problemów, a jedyną zastaną przeszkodą okazał się strumyk ze zniszczonym mostkiem, gdzie uczestnicy wspólnymi siłami przenosili swoje rowery, mocząc się w wodzie po pas. Choć mogłoby się to wydawać problemowe, uczestnicy rajdu potraktowali to jako dodatkowe urozmaicenie trasy!

Zakończenie nastąpiło o godzinie 15:00, gdzie z rąk organizatorów- pracowników LOT “Serce Kaszub” oraz Wójta Gminy Liniewo Mirosława Warczaka- Rajdowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz piernikowe medale. Tradycyjnie zostały również wręczone trzy nagrody- dla najmłodszego uczestnika, którym była czteroletnia Zosia, dla najstarszego uczestnika, którym był 78-letni Pan Jerzy, oraz dla największej rajdowej rodziny, którą była rodzina Skurtys licząca 6 osób. Zostały również wręczone podziękowania dla partnerów za pomoc w organizacji imprezy. Miłym zakończeniem był poczęstunek w formie ciepłej zupy, którą dostarczył Ośrodek Wypoczynkowy eFKa Wiele.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i -miejmy nadzieję- widzimy się w przyszłym roku!

GALERIA ZDJĘĆ DO POBRANIA (KLIK)

Dziękujemy za pomoc i organizację
Grupie Rowerowe Kaszuby– za opracowanie tras i nadzór nad przejazdem uczestników,
Gminie Liniewo– Dyrektor GOKSiR Lucynie Piwowarczyk i Wójtowi Mirosławowi Warczakowi- za pomoc w organizacji oraz sponsoring nagród dla najmłodszego i najstarszego uczestnika oraz najliczniejszej rodziny,
Farmie Strusi Afrykańskich za ugoszczenie uczestników pysznym posiłkiem i miłą atmosferę,
Ośrodkowi Wypoczynkowemu eFKa Wiele za przygotowanie, dostarczenie i podanie ciepłej zupy na zakończeniu imprezy,
Wdzydzkiemu Parkowi Krajobrazowemu– za podarowanie książek, które jako nagrody trafiły do uczestników.

Także wszystkim osobom, które pomagały poprzez rozsyłanie informacji o rajdzie, pomoc medialną i rozsyłanie zaproszeń- serdecznie dziękujemy!

A.L.