W siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku 1 października 2021 r. odbyły się Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki. Hasłem przewodnim tegorocznej uroczystości była „Turystyka sprzyjająca włączeniu społecznemu”.

Tradycyjnie, podczas tego najważniejszego branżowego wydarzenia, wręczone zostały nagrody i wyróżnienia za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim.

Miło nam poinformować, że Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” otrzymała wyróżnienie Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii Oferta turystyczna za cykl warsztatów „Bezpiecznie w sercu Kaszub”. 

Projekt „Bezpiecznie w sercu Kaszub” obejmował organizację cyklu bezpłatnych warsztatów rękodzielniczych podczas sezonu turystycznego 2020. Warsztaty odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego w każdy piątek, sobotę i niedzielę wakacji, na terenie powiatu kościerskiego. Cykl warsztatów prezentował turystom i mieszkańcom ofertę regionu, przybliżał jego dziedzictwo oraz pozwalał w kreatywny i nieszablonowy sposób spędzić czas.

Warto dodać, że główna nagroda w kategorii Inwestycja w turystyce została przyznana gminie Karsin za wieżę widokową w Przytarni.

D. C.